Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Prezydent Słupska przekazała hospicjum znalezione w nim 2 lata temu ponad 100 tys. zł

12.05.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
banknoty 100-złotowe ułożone na stosie jeden na drugim

Przez dwa lata nie udało się ustalić, kto zostawił w słupskim hospicjum 100 900 zł i 2 360 euro. Znalazca nie skorzystał z prawa do znaleźnego. Po spełnieniu ustawowych terminów i formalności prezydent Słupska całą kwotę przekazała na rzecz hospicjum – poinformował w poniedziałek, 11 maja, magistrat.

W poniedziałek, jak poinformował słupski magistrat, prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka wspólnie z wiceprezydent Martą Makuch przekazały dyrektorce Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku Teresie Jerzyk pismo potwierdzające przekazanie na rzecz kierowanej przez nią instytucji kwoty 100 900 zł i 2 360 euro. To pieniądze, które 17 kwietnia 2018 r. ktoś zostawił w hospicjum.

Pieniądze były w reklamówce pod stolikiem przy wejściu do hospicjum, a na stoliku leżało Pismo Święte. Powiadomiona została policja, prowadzone było dochodzenie w sprawie ustalenia właściciela pieniędzy, które na czas poszukiwań zostały zdeponowane na specjalnie w tym celu utworzonym koncie słupskiego magistratu. Zgodnie z prawem pozostały na nim przez dwa lata.

Właściciel pieniędzy się po nie nie zgłosił. Miał czas do 20 kwietnia 2020 r. Policja ustaliła jedynie dane znalazcy. W kwietniu br. przekazała je władzom miasta, a te wystosowały do znalazcy pismo informujące o tym, że ma on prawo do znaleźnego i jednocześnie z pytaniem, czy chce skorzystać z tego prawa. Ten w określonym terminie tego nie zrobił, dlatego władze Słupska, który na mocy prawa stał się właścicielem pieniędzy, mogły całą kwotę przekazać hospicjum. W tej sprawie wystarczyło rozporządzenie prezydent Słupska i sporządzenie protokołu przekazania. Nie potrzebna była uchwała Rady Miejskiej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas