Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zmarły trzy siostry zakonne z klasztoru w Chełmnie chore na COVID-19

12.05.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
grafika w czerwonej ramce napis covid-19

Zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, które były chore na COVID-19 - poinformowała we wtorek, 12 maja, rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.

Przed dwoma tygodniami stwierdzono, że zakażona jest zakonnica z chełmińskiego klasztoru, która pracowała w Nowym Szpitalu w Świeciu. Krótko potem okazało się, że zakażone są również inne osoby – 41 sióstr, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze, a także czterech pracowników prowadzonego przez zgromadzenie domu pomocy społecznej, w którym przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

- Dotychczas zmarły trzy siostry zakonne z tego ogniska koronawirusa – poinformowała we wtorek Hirsch-Lewandowska.

PAP informowała 4 kwietnia o śmierci 79-letniej siostry zakonnej. Kolejne dwie ofiary COVID-19 to 85-letnia siostra zakonna, która do szpitala w Grudziądzu została przetransportowana z izolatorium w Ciechocinku.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o śmierci w grudziądzkim szpitalu 98-letniej kobiety.

- Potwierdzam, że zmarła 98-latka to siostra zakonna z klasztoru w Chełmnie – podkreśliła Hirsch-Lewandowska.

Pozostałe siostry zakonne hospitalizowane w szpitalu w Grudziądzu z powodu COVID-19 są w stanie dobrym.

W DPS-ie w Chełmnie prowadzonym przez zgromadzenie św. Wincentego a Paulo przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Badania nie stwierdziły zakażenia koronawirusem u pensjonariuszy.

- Ponowne testy potwierdziły, że nikt z pensjonariuszy DPS-u nie został zakażony koronawirusem. Zdjęte zostały już także kwarantanny, więc opieka w tym miejscu odbywa się według normalnego trybu, oczywiście z wszelkimi obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii – powiedział starosta chełmiński Zdzisław Gamański.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas