Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: Nowe ośrodki opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży

12.05.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
dwie deskorolki lezą odwrócone kołami do góry na chodniku
Kryzysy psychiczne dzieci i nastolatków to palący problem ostatnich lat. Dlatego Warszawa uruchamia dwa nowe zespoły terapeutyczne – przy al. Wyzwolenia 6 w Śródmieściu oraz przy ul. Przykoszarowej 16 na Białołęce. Będzie je prowadził Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ.
 
Szpital wygrał w Warszawie konkurs NFZ na prowadzenie ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej oraz psychoterapeutycznej, w związku z czym otwiera właśnie CenTrum ROzwoju TwojeGo POtencjału – TOGO. Centrum zapewni środowiskową opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i nastolatków.
 
- Presja, której doświadczają dzieci i młodzież jest olbrzymia, a w połączeniu z brakiem czasu na rozmowę prowadzi do poważnych kryzysów psychicznych. Dlatego od dawna zabiegaliśmy o finansowanie NFZ dla nowych placówek wsparcia psychologicznego w mieście – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
 
Z konsultacji, diagnostyki oraz terapii indywidualnej i grupowej będą mogły skorzystać osoby uczące się do 21. roku życia oraz ich rodzice i opiekunowie prawni. Placówka zapewnia profesjonalną pomoc medyczną oraz szybki kontakt ze specjalistą. W
ramach opieki ośrodek zapewnia usługi z zakresu konsultacji, diagnostyki oraz terapii indywidualnej i grupowej, obejmujące m.in. problemy kryzysu rozwoju dziecka, relacji rówieśniczych, niskiej samooceny, trudności wychowawczych, przemocy domowej, uzależnień, zaburzeń depresyjnych, emocjonalnych czy lękowych oraz trudności adaptacyjnych dzieci, wychowujących się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ośrodek oferuje również wsparcie dla nieletnich rodziców.

W trosce o bezpieczeństwo

- W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych oraz ich rodzin, ze względu na pandemię koronawirusa, w pierwszym etapie działalności specjaliści udzielają porad zarówno w formie konsultacji bezpośrednich w siedzibie Centrum TOGO, jak również zdalnie z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych – mówi Izabela Marcewicz–Jendrysik, dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.
 
Wizyty nie wymagają skierowania lekarskiego i są bezpłatne. Umawianie konsultacji w TOGO odbywa się telefonicznie:
  • przychodnia przy al. Wyzwolenia 6, tel. 501 408 407 (zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00);
  • przychodnia przy ul. Przykoszarowej 16, tel. 501 408 409 (zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00).
Uruchomienie ośrodka przy ul. Przykoszarowej było możliwe dzięki umowie o współpracy zawartej w styczniu 2020 r. pomiędzy SPZOZ Warszawa – Białołęka, a Warszawskim Szpitalem dla Dzieci SPZOZ, który zobowiązał się do uruchomienia leczenia w
obiekcie.
 
W celu kompleksowego uruchomienia placówki medycznej przy ul. Przykoszarowej, trwają rozmowy z mazowieckim oddziałem NFZ, dotyczące możliwości finansowania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas