Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

18 września – pierwszy dzień zmagań paraolimpijczyków

28.10.2004

W pierwszym dniu Igrzysk Paraolimijskich odbędzie się 8 konkurencji sportowych na 8 różnych obiektach. Dzień zapowiada się niezwykle obiecująco, ponieważ będzie można zobaczyć finały aż w 4 konkurencjach.

Na początek strzelectwo i koszykówka na wózkach.

Niezwykle ekscytujący będzie też pierwszy dzień zmagań niepełnosprawnych kolarzy na Velodromie, gdyż odbędą się tam finały w indywidualnych konkurencjach kobiet i mężczyzn w jeździe na 1000 m na czas (B1-3) i (CP Div 3/4).

W Hali Olimpijskiej Ano Liossia będzie można oglądać zmagania niepełnosprawnych judoków w wadze do 60 i 66 kg. Nowością na tegorocznej paraolimpiadzie będą zmagania kobiet - zobaczymy tutaj konkurencje pań w kategoriach do 48 i do 52 kg.
Centrum Strzeleckie Marco Poulo będzie dziś gościć zawodników rozgrywających finały kobiet w konkurencji R2-10m - SH1 i mężczyzn w konkurencji P1-10m - SH1.

Na koniec odbędą się finały w szermierce na wózkach - kobiet w szpadzie w kat. A i B i mężczyzn we florecie w kat. A i B. Zawody będą się odbywać w Hali Szermierczej kompleksu olipijskiego Helliniko.

informacje w naszym Dziale Paraolimpijskim, znajdziesz w nim informacje o poszczególnych konkurencjach

Opracowanie: Agata Jastrzębska
Źródło: athens2004.com

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas