Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odeszła Maria Tomaszewska, wieloletnia dyrektorka ośrodka dla niewidomych dzieci w Owińskach

13.05.2020
Autor: bd, fot. FB / Ośrodek w Owińskach
Źródło: www.niewidomi.edu.pl
Maria Tomaszewska czarno białe zdjęcie portretowe
10 maja w wieku 64 lat po ciężkiej chorobie zmarła Maria Tomaszewska, wieloletnia dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach pod Poznaniem.
 
Pracę w Ośrodku Maria Tomaszewska rozpoczęła w 1979 r. jako psycholog, w 2002 r. została jego dyrektorką. Całe jej życie zawodowe związane było z Ośrodkiem.
 
Jej szczególnymi osiągnięciami było m.in. stworzenie Parku Orientacji Przestrzennej, Laboratorium Dźwięku, Muzeum Tyflologicznego i rewitalizacja całego budynku Ośrodka.
 
„Odszedł człowiek wielki, wizjoner, przyjaciel dzieci i młodzieży. Wspaniała szefowa, psycholog, ale też przyjaciółka, koleżanka. Środowisko osób niewidomych i słabowidzących straciło wielkiego sprzymierzeńca i przyjaciela” – piszą na swojej stronie internetowej przedstawiciele Ośrodka.
 
Jej życiowym mottem były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi".
 
„Wszyscy, którzy Mamę znali, wiedzieli, że oprócz naszej dwójki, miała jeszcze jedno dziecko. To Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Owińskach. Tym dzieciom też oddawała całą siebie. To jej dziełem jest jedyny w Europie Park Orientacji Przestrzennej, Pracownia Dźwięku czy rewitalizacja całego ośrodka" – napisała w mediach społecznościowych Agata Tomaszewska-Wolna, córka Marii Tomaszewskiej.

Msza w intencji Marii Tomaszewskiej odbędzie się w piątek, 15 maja o godz. 12 w Parafii św. Józefa przy ul. Komorowskiej 3 w Wolsztynie, ostatnie pożegnanie o 13.30 na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Lipowej.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas