Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bieg charytatywny Poland Business Run w zmienionej, bezpiecznej formule

20.05.2020
Autor: PAP, fot. inf. prasowa
z mety wystartowała sztafeta biegaczy po bokach kibice z balonami

Ogólnopolski bieg charytatywny Poland Business Run odbędzie się w tym roku, ale – ze względu na epidemię – w zmienionej, bezpiecznej formule. Jak co roku, dochód z imprezy będzie przeznaczony na wsparcie leczenia osób z niepełnosprawnością ruchową.

Poland Business Run organizowany jest od ośmiu lat. W biegu charytatywnym w formie sztafety udział biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni. Zawody odbywały się jednocześnie w pierwszą niedzielę września w największych miastach: w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i w Rzeszowie.

- 2020 to wyjątkowy rok, w którym musieliśmy nieco zmienić formę zawodów, jednak nadal możemy pomagać przez bieganie. Nie chcemy zostawić naszych beneficjentów bez wsparcia, dlatego liczymy na mobilizację biegaczy – poinformowała w środę, 20 maja, prezes fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti.

Data tegorocznych zawodów pozostaje bez zmian – 6 września. Zapisy do biegu potrwają od 27 maja do 10 czerwca. Zawody będą mieć formę sztafety z udziałem pięcioosobowych drużyn. Każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia cztery kilometry.

Każdy biegacz wytyczy wymagany odcinek samodzielnie, w wybranej przez siebie lokalizacji.

- Nie trzeba, jak dotychczas, biec konkretnie w Krakowie, Poznaniu czy w Warszawie, lecz w dowolnej miejscowości, na wsi czy w górach, w kraju lub poza jego granicami. Każdy członek sztafety może biec w innej lokalizacji – zaznaczyła przedstawicielka fundacji.

W dniu zawodów 6 września każdy biegacz pokona dystans Poland Business Run sam lub z członkami swojej drużyny w dozwolonej grupie, według obowiązujących przepisów. Czas na przebiegnięcie trasy określono między godz. 8.00 a 18.00.

Organizatorzy podkreślają, że zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami. W całym kraju w 10 miastach pobiegło w niej ponad 27 tys. osób. Udało się zebrać ponad 2,3 mln zł na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla 94 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas