Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ognisko zakażenia koronawirusem w ewangelickim domu opieki w Bytomiu

22.05.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
ręka trzymająca próbkę z zaznaczonym kwadratem obok napisu covid19

Przypadki zakażeń koronawirusem potwierdzono wśród pensjonariuszy oraz pracowników Ewangelickiego Domu Opieki „Ostoja Pokoju” w Bytomiu (Śląskie). – Wszyscy czują się dobrze – poinformował w piątek, 22 maja, dyrektor placówki Waldemar Pawłowski.

- Czekamy w tej chwili na dalsze wyniki, które spłyną prawdopodobnie w ciągu dnia i w zależności od nich przyjmiemy odpowiednią strategię. Oczywiście już podjęliśmy pewne działania. Pracownicy z potwierdzonym zakażeniem są w kwarantannie domowej, a zdrowi pozostali skoszarowani na miejscu – powiedział dyrektor Pawłowski.

- Badania przeprowadziliśmy prewencyjnie. Wszystkie osoby z potwierdzonym zakażeniem czują się dobrze, właściwie nie mają objawów. Są jednak odpowiednio zabezpieczeni i zaopatrzeni – dodał, podkreślając, że zarówno pensjonariusze, jak i okoliczni mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

Na czas kryzysu placówka uruchomiła specjalną infolinię, pod którą w godzinach od 7.00.do 19.00 rodziny pensjonariuszy mogą – po weryfikacji – otrzymywać informacje dotyczące swoich bliskich. Numer infolinii to 516 104 739.

Dom Opieki „Ostroja Pokoju”, działający w bytomskiej dzielnicy Miechowice, sprawuje opiekę nad 74 pensjonariuszami.

Według ostatnich, czwartkowych danych z Bytomia, w mieście potwierdzono dotąd 711 zakażeń koronawirusem. Zmarły 24 z nich, 187 wyzdrowiało.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas