Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zamość: rekrutacja dla młodzieży z niepełnosprawnością do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

04.06.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
różnokolorowe kule do bocci w specjalnym białym pojemniku
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zamościu funkcjonuje od kilku lat w sporcie i odnosi sukcesy. W roku szkolnym 2020/21 po raz pierwszy ogłoszono rekrutację do szkoły dla młodzieży licealnej z niepełnosprawnością w bocci i paralekkoatletyce.
 
- Od wielu lat szkolimy w naszym Aktywnym Klubie Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu zawodników z niepełnosprawnością w bocci i dyscyplinie race runner, czyli w wyścigach z rowerami dla osób z porażeniem mózgowym, z mniejszymi lub bardzo dużymi sukcesami. W 2020 podjęliśmy się inicjatywy tworzenia pierwszych w Polsce klas dla osób z niepełnosprawnością w Szkole Mistrzostwa Sportowego – mówi trener Ireneusz Klimek.
 
Obecnie trwa nabór do I klasy liceum dla młodzieży z niepełnosprawnością.
 
Warunki przyjęcia:
 • posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności
 • pozytywne nastawienie do uprawiania sportu
 • spełnienie wymogów formalnych szkoły.
Szkoła dysponuje: 
 • budynkiem dostosowanym do osób z niepełnosprawnością (winda, szerokie drzwi)
 • obiektami do treningów
 • możliwością wsparcia indywidualnego i mieszkaniowego
 • możliwością indywidualnego wyboru rozszerzenia przedmiotu maturalnego.
Wsparcie merytoryczne procesu treningowego zapewnia klub sportowy AKS-ON „Krok za krokiem” Zamość w porozumieniu z Polskim Związkiem Bocci, Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych „START”.
 
Głównym celem tworzenia klas dla młodzieży z niepełnosprawnością jest umożliwienie edukacji i treningu w jednym miejscu dla zawodników dyscyplin paraolimpijskich: bocci i paralekkoatletyki.
 
W dobie profesjonalizacji sportu i potrzebie utrzymania odpowiedniej liczby jednostek treningowych, a  także pogodzenia  z tym realizacji programu nauczania na wysokim poziomie Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest optymalną propozycją dla przyszłych reprezentantów kraju w sportach paraolimpijskich. Jest także miejscem, gdzie sport może być kluczową metodą edukacyjno-wychowawczą.
 
Szkoła będzie także miejscem realizacji pasji i ogniwem w budowaniu systemu rozwoju paraolimpijskich dyscyplin sportowych.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Ireneusz Klimek
  Irek Klimek
  15.06.2020, 10:59
  Witam proponuje uaktualnić zdjęcie kompletu rekreacyjnego( to raczej bule lub pentaka ) bil do gry boccia iwstawić zdjęcie profesjionalnego zestawu bil do bocci podaje przykładową stronę https://www.bocciasport.com/boccia-superior-rio2016-in-superior-rio2016-case.h tml . w Polsce jest też przedstawiciel akurat tej firmy a tak przy okazji Zestawy Bocci liczący się w produkcji wywodzą się z Korei,Portugali,Dani,Pakistanu. komplety 13 bil są w cenie od 750 zł do nawet 5 tys zł. Boccia to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina osttnich lat szacujemy że gra nią kilka tysięcy osób .Ze sportowym pozdrowieniem Irek
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas