Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

LIVE z Pełnomocnikiem Rządu Pawłem Wdówikiem

09.06.2020
Autor: Redakcja
Popiersie Pawła Wdówika w garniturze i pod krawatem

We wtorek, 9 czerwca, o godz. 14:00 zapraszamy na wideoczat na żywo z ministrem Pawłem Wdówikiem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Orzekanie, praca, renty, świadczenia, dofinansowania... Niepełnosprawność oznacza czasem więcej pytań niż odpowiedzi.

Dlatego Integracja po raz pierwszy organizuje wideoczat na żywo z ministrem Pawłem Wdówikiem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania każdy zainteresowany będzie mógł zadać pytanie!

Zadaj pytanie!

Pełnomocnikowi przedstawimy zebrane wcześniej pytania od naszych Czytelników. Pytania można też będzie zadawać pisemnie na żywo na YouTube lub Facebooku. Prosimy tylko, by były możliwie krótkie i... nie łamały zasad dobrego wychowania.

Zapraszamy do zadawania pytań!

Gdzie i kiedy?

Spotkanie potrwa godzinę (wtorek, 9 czerwca, w godz. 14-15).

Transmitowane będzie:

Dzięki wsparciu Zarządu Głównego oraz Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Głuchych, wideoczat będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Komentarz

  • Zakaz umieszczania napisów ,,MOPR" lub wielkich znaków wózka na samochodoch przewożących osoby niepełnosprawne
    wózkowicze i nie tylko
    06.06.2020, 13:34
    Dlaczego samochody z MoPRu które przewożą osoby niepełnosprawne są tak bardzo oznakowane napisami, czy nie można tego zmienić. Czemu i komu ma to służyć?Czy zdrowa osoba chciałaby jechać takim samochodem? Że samochody służby więziennej są oznakowane to jeszcze rozumiem, ale dlaczego osoby niepełnosprawne maja być tak stygmatyzowane, że korzystają z MOPR, czy nie może być to zwykły samochód w zwykłych barwach, za którego przednią szybą jest umieszczona kartka z opisem działalności tego samochodu? Dlaczego tak dużo przeznacza się pieniędzy na zakłady które zatrudniają osoby niepełnosprawne. Przecież wg ustawy o zatrudnieniu nie może być dyskryminacji. Za np. zatrudnianie obcokrajowców pracodawcy nie dostają dodatkowych pieniedzy? Jeśli już to pieniądze dodawane powinny być do pensji osoby niepełnosprawnej, a nie np. na sprzęty, wyposażenie, komputery itd. Czy nie może być mniejszego wymiaru godzin pracy 4godzinnego dla osób niepełnosprawnych i wtedy dopłacanie do wynagrodzenia tak jak byłby to 8 godzinny wymiar pracy i najniższa krajowa dla osób które chciały by na takiej zasadzie podjąć pracę? Czasami osoby które dostaja zasiłek z MOPR, anie są w stanie podjąć pracy na cały etat ze względu na zdrowie to, być może byłyby w stanie próbować podjąć pracę na takich zasadach, bo tak to praca na pół etatu to około 800zł( więc ostatnie siły ma stracić, żeby zabrano mu zasiłek z MOPR, chyba, że jest możliwosć żeby zmienić zasadę w MOPR i nie zabierać każdej złotówki zasiłku stałego jeśli chory zarobi własne pieniądze do kwoty np. 800zł bo być może czasem znalazł by jakaś pracę a tak być może nie robi tego czasami byłby w stanie okresowo w krótkim wymiarze czasu pracy wykonywać jakaś pracę. przecież jeśli razem z zasiłkiem MOPR. Chyba nie było by nic w tym złego jeśli sam zarobiłby 800zł a MoPR dodałby 600zł zasiłku stałego ? A likwidowanie barier architektonicznych itp.w takim zakładzie to czy nie powinno należeć do gminy, państwa, a nie pracodawcy? Zatrunianie pracownika z niepełnosprawnością chyba nie powinno być łaską tylko jeśli ma on odpowiednie kwalifikacje i czuje się na siłach a jest wolne stanowisko pracy to chyba powinien być traktowany jak każda inna osoba która chce podjąć pracę?I jeśli potrzebuje asystenta np. do zawiezienia do pracy czy podczas wykonywania jej itp. to też powinna zapewnić gmina, a nie pracodawca. Pracodawca chyba powinien zapewnić pracę i bezpieczeństwo jej wykonywania jak dla wszystkich pracowników

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas