Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Spotkanie paraolimpijczyków z premierem Belką

25.10.2004

Jesteście naszą dumą! - mówił premier Marek Belka polskim paraolimpijczykom

Polacy zdobyli 54 medale podczas tegorocznych XII Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach. Medaliści i ich trenerzy otrzymali w piątek 22 października 2004 r. z rąk prezesa Rady Ministrów dyplomy i okolicznościowe nagrody przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Przedstawicielka wyróżnionych, Anna Szymul, dziękując w imieniu swoich kolegów i koleżanek, wyraziła nadzieję, że dzięki takim ważnym spotkaniom (...) zmieni się mentalność Polaków w zakresie pojęcia o sporcie paraolimpijskim i wreszcie "Mazurek", grany na Igrzyskach Paraolimpijskich, nie będzie się różnił w pojęciu naszego społeczeństwa niczym od "Mazurka" granego na Igrzyskach Olimpijskich. My nie zdobywamy medali tylko dla siebie, ale zdobywamy je dla wszystkich Polaków, reprezentujemy wszystkich Polaków i chcemy, żeby tak się czuli.

Gratulując paraolimpijczykom sukcesów, premier Marek Belka stwierdził, że taka liczba medali to znakomity wynik, zwłaszcza w obliczu gwałtownie narastającej konkurencji.
- Gratuluję wyników, zwycięstw, rekordów, ale przede wszystkim gratuluję Wam hartu ducha, bo przecież wiadoma sprawa, że uprawiać sport na najwyższym światowym poziomie, jak trzeba walczyć jeszcze z własnym organizmem, z przeciwieństwem losu, jest trudniej, a Wy pokazujecie, że to jest możliwe - powiedział.

W imieniu ministra edukacji narodowej i sportu Mirosława Sawickiego, serdeczne gratulacje i podziękowania złożył sportowcom sekretarz stanu Tadeusz Szulc. Podkreślając, że wszystkie sukcesy osiągnęli dzięki wielkiemu wysiłkowi i trudowi, podsumował: - W życiu jak w teatrze: jedni grają główne role, inni same epizody. Państwo jesteście najwybitniejszymi aktorami, którzy na olimpiadzie pokazali, że potrafią być najlepszymi spośród równych, wśród bardzo dużej konkurencji.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, 22 października 2004 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas