Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fundacja DOGIQ przekaże psy asystujące

30.03.2012
Autor: oprac. Natalia Łyczko
Źródło: inf. prasowa

Fundacja DOGIQ zaprasza osoby z dysfunkcją ruchu, słuchu, wzroku lub cierpiące na choroby przewlekłe (epilepsja, cukrzyca) do udziału w konkursie, który umożliwi im otrzymanie wyszkolonego psa asystenta.

Celem konkursu jest wyłonienie dwóch osób niepełnosprawnych, którym do końca 2012 r. zostanie nieodpłatnie przekazany pies asystujący. Specjalnie wytrenowany pies nie tylko zwiększa szansę na niezależność i samodzielność osoby niepełnosprawnej, ale przede wszystkim umożliwia jej wykonywanie wielu codziennych czynności, które bez jego pomocy wymagają asysty osób trzecich lub w ogóle nie są możliwe.

O przyznanie psiego asystenta moga się ubiegać aktywne osoby z dysfunkcją ruchu, słuchu, wzroku lub cierpiące na choroby przewlekłe (epilepsja, cukrzyca), które posiadają określony stopień niepełnosprawności, ukończyły 18 lat i mają sprawne dłonie.

Plakat konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Złożone w ten sposób wnioski zostaną rozpatrzone przez specjalnie powołaną komisję składająca się z lekarza, psychologa, instruktora szkolenia psów asystujących, przedstawiciela sponsora i zarządu Fundacji DOGIQ. Pierwszeństwo otrzymania psa asystującego przysługuje osobom aktywnym, które studiują lub są absolwentami uczelni wyższej i spełniają kryteria podane w regulaminie (.pdf, 0,26 MB).

Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 15 kwietnia 2012 r.

Uwaga! Wniosek aplikacyjny może wysłać tylko osoba zainteresowana otrzymaniem psa. Wnioski wysłane przez osoby trzecie nie będą brane pod uwagę.

Konkurs realizowany jest przez Fundację DOGIQ przy wsparciu partnerów i sponsorów. Szczegółowe informacj eo przedsięwzięciu można znaleźć na stronie organizatora.

Fundacja DOGIQ zajmuje się specjalnym przygotowaniem psów asystentów, które zwiększają niezależność i samodzielność osób niepełnosprawnych. Od początku swojej działalności organizacja propagowała ideę psa asystującego jako wsparcia w aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Poprzez liczne działania doprowadziła między innymi do zmian w Ustawie o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, które uwzględniły zapis zezwalający na obecność tej kategorii psów w miejscach publicznych.

Do tej pory Fundacja przekazała kilkanaście psów wyszkolonych do pomocy osobom z dysfunkcjami.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • MIAŁEM PSA STIKRASER PIES NIEPOSIADAŁ ZADNEGO SZKOLENIA?
    inwalida 1 grupy
    01.04.2012, 23:57
    Pies był wiernym przyjacielem ON SAM WYCZÓŁ SPADEK CUKRU I LIZAŁ MNIE I PISZCZAŁ BYŁ BARDZO PRZYWOZANY SAM STAŁ MOIM OPIEKUNYM BYŁ TAKI WERNY I PILNOWAŁ MNIE NA SWIATŁACHI DAWAŁ MI ZNAK ŻE JEST ZIELOINE SWIATŁO JAK PRZECHODZIŁEM WRAZ NIM TO JECHAŁ PERFIDNY CHAMPWATY KIEROWCA PIES MNIE SZARPNĄŁ ON PRZEPŁACIŁ ŻYCIE ZA BEZROZEZANIA DEBIL I UCIEKŁ TAK POLSCE SZKOLOM KIEROWCÓW NIKŁA WEDZA I OGRANICZONE PRZEPISY NIKŁE JAZDY TERENIETEN PIES NIEZASTOPI LEKARZA CZY PIELEGNIARKI SRODOWISKOWEJ WSZYSKO PODAŁ PENA I GLUKADON WEDZAŁ DOKŁADNIE I CIESZYŁ OBIECANEGO WYJŚCIA NA SPACER I BIEGŁ KOŁO NOGICHODŻ MIAŁEM TRUDNOŚCI CHODZENIEM SZEDŁ ZEMNA I CZEKAŁ JAK MNIE BOLALA NOGA PO WYLEWIE>
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas