Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Teatr 21 online. Aktorzy z zespołem Downa w spektaklu o samodzielnym mieszkaniu i rodzinie

18.06.2020
Autor: inf. pras.
dwie osoby w czapkach podobnych do bajki smerfów

Spektakl pt. „Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” Teatru 21 po raz pierwszy będzie możliwy do obejrzenia online. Warszawska grupa teatralna aktorów z zespołem Downa zaprasza na swój spektakl o samodzielności. Przedstawienie będzie można zobaczyć od 20 do 22 czerwca 2020 w internecie.

Spektakl jest samodzielną, ostatnią częścią teatralnego serialu Teatru 21. Na scenie widzimy aktorów w mieszkaniu treningowym - specjalnie dostosowanym apartamencie, w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą ćwiczyć samodzielne życie. Wszystko odbywa się oczywiście pod czujnym okiem trenera. Rodzina to ostatnia pozycja na liście życzeń aktorów Teatru 21.

Spektakl nawiązuje estetycznie do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano odmienność w celu zapewnienia rozrywki. Pokazy takie miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością.

Jak zmieniła się obecność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację? Czy samodzielność pod czujnym okiem pełnosprawnego trenera jest możliwa?

Spektakl można zobaczyć od 20 czerwca (godz. 12:00) do 22 czerwca (do końca dnia) na kanale YouTube i Facebooku Teatru 21.

Ponadto w niedzielę 21 czerwca 2020 o godz. 19:00 na Facebooku Teatru 21 odbędzie się rozmowa z aktorami i reżyserką spektaklu „Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3”. Rozmowę poprowadzi Piotr Morawski, a jego gośćmi będą: Daniel Krajewski, Barbara Lityńska, Justyna Sobczyk i Piotr Swend.

Przedstawienie oraz rozmowa będą udostępnione bezpłatnie. Organizatorzy proszą o dobrowolne wsparcie remontu przyszłej siedziby Teatru 21 i Centrum Sztuki Włączającej, która ma powstać na jesieni 2020 na warszawskie Pradze. Darowiznę można wpłacić na stronie: zrzutka.pl/teatr21.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas