Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wybory: jakie środki ostrożności obowiązują w lokalach wyborczych?

26.06.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
mężczyzna dezynfekuje ręce żelem

- W lokalach wyborczych obowiązywać będą, tak jak w wielu innych miejscach np. w sklepach: maseczki, dystans i dezynfekcja rąk – przypomina minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Są znane nam wszystkim metody zapobiegania infekcjom - dystans, maseczki, dezynfekcja rąk. Oczywiście ilość osób w lokalu będzie ograniczona. Nie należy się tłoczyć przy wejściu i wyjściu. Starajmy się tak zachowywać, jakbyśmy szli np. do sklepu – powiedział w piątek, 26 czerwca, w Programie III Polskiego Radia Szumowski.

Szef resortu zdrowia wskazał, że w każdym lokalu wyborczym jest komisja wyborcza, który odpowiada za przestrzeganie norm.

- Jestem przekonany, że także we własnym interesie komisja będzie dyscyplinowała osoby, które będą chciały wejść w większej grupie, czy nie nosić maseczki – powiedział.

Szef MZ zaznaczył, że wyborca ma prawo wymagać, by były przestrzegane wymogi sanitarne.

- Długopisy, czy powierzchnie będą dezynfekowane co jakiś czas. (…) Można też wziąć swój długopis. Zalecane są także m.in. rękawiczki lub dezynfekcja rąk – przypomniał.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 28 czerwca, a głosowanie będzie możliwe w godzinach 7.00-21.00. W kraju głosowanie ma się odbyć metodą mieszaną – w lokalach wyborczych lub korespondencyjnie. Jeśli żaden z kandydatów w pierwszej turze wyborów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas – 12 lipca – odbędzie się druga tura wyborów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas