Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Effatha24 – pierwsza na świecie aplikacja mobilna dla polskich chrześcijan niesłyszących i słabosłyszących

29.06.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
w ciemności ręce złożone do modlitwy oparte o ławkę

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej.

Aplikacja jest bezpłatna. Działa w systemie Android.

- Aplikacja Effatha24 zawiera 8 kategorii: aktualności, wydarzenia, rok liturgiczny – z tłumaczoną liturgią słowa na każdą niedzielę, ośrodki duszpasterskie – z nawigacją i dokładnymi informacjami na temat ponad 120 miejsc w Polsce, w których można spotkać znającego język migowy kapłana, katecheza – z filmami tłumaczącymi podstawowe prawdy wiary Kościoła, modlitewnik – z ponad 80 modlitwami przełożonymi na język migowy, sakramenty – z informacjami na temat przygotowania się do dobrego przyjęcia poszczególnych sakramentów oraz kontakt do moderatora aplikacji – poinformował moderator aplikacji ks. Damian Migacz z diecezji tarnowskiej.

Zaznaczył, że pomysłodawcom chodziło o zebranie wszystkich dotychczasowych materiałów znajdujących się w internecie.

- Nagrywania filmów i tworzenia multimedialnych materiałów ewangelizacyjnych podjęło się kilka ośrodków duszpasterskich w Polsce – Fundacja Fonis, Duszpasterstwo Niesłyszących z diecezji gliwickiej, wrocławskiej, tarnowskiej, sandomierskiej i opolskiej – powiedział.

Dodał, że aplikację będzie można wykorzystać do celów organizacyjnych Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce, zbierając informacje o planowanych pielgrzymkach, spotkaniach i innych działaniach dedykowanych niesłyszącym chrześcijanom w kraju.

Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP abp Wiktor Skworc, ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż i Krajowy Duszpasterz Niesłyszących w Polsce ks. Łukasz Pasuto.

Aplikacja została sfinansowana z darowizn niektórych księży duszpasterzy niesłyszących z Polski, przez Caritas i kurię diecezji radomskiej i tarnowskiej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas