Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Autysta w poszukiwaniu miłości

19.04.2012
Autor: Beata Rędziak
Źródło: inf. własna

Włoski reżyser Carlo Zoratti wraz z producentem Lorenzo Zambellim Hosmerem podjał się realizacji filmu na mało popularny temat. „The Special Need” to produkcja, która w konwencji filmu drogi opowiada o 27-letnim Enei, chorym na autyzm. Bohater wyrusza z przyjacielem w podróż, której celem jest znalezienie miłości, ale i erotycznej przyjemności.

Temat seksualności osób z niepełnosprawnością to wciąż temat tabu; także we Włoszech. Produkcja, mimo bardzo zachęcającego trailera i poświęconej projektowi stronie www.thespecialneed.com, nie może być zrealizowana z powodu braku środków.

W spocie, który reklamuje film, Enea – przedstawiając się – mówi, że jest słodki, romantyczny i sexy. Bohater filmu od razu wzbudza sympatię. Podobnie odczucia wywołuje atmosfera całego zwiastuna filmowego; kojarzy się z przygodą i pozytywnymi emocjami. Tematyka filmu przełamuje przyjętą powszechnie konwencję braku społecznego przyzwolenia i akceptacji potrzeb seksualnych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Cały projekt – za pośrednictwem strony www.thespecialneed.com – stał się kampanią informacyjną o seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Reżyser przełamuje tabu, pokazując że niepełnosprawny Enea szuka erotycznego spełnienia w domu publicznym. Być może tak niekonwencjonalne podejście do tematu wywoła szerszą dyskusję i przyczyni się do zmiany świadomości społecznej – nie tylko we Włoszech.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas