Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Partnerstwo na rzecz dostępności ma nowych sygnatariuszy

30.06.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. freeimages.com
Źródło: www.gov.pl
tablica informacyjna z napisem lift i logami osoby na wózku wózka dziecięcego, bagażowego i osoby z laską
29 czerwca 2020 r. do partnerstwa na rzecz dostępności w ramach programu „Dostępność Plus” w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej przystąpiło kolejnych 11 podmiotów, w tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Partnerstwo zgromadziło już 183 członków, a lista jest wciąż otwarta.
 
Ze względu na epidemię koronawirusa partnerzy podpisywali dokument online, przed kamerami swoich komputerów. 
 
- Spotykamy się dziś w nietypowej formie, jak na okoliczność podpisania dokumentu, ale w typowej jak na obecne czasy. Pomimo pandemii, kontynuujemy działania na rzecz dostępności. Chcemy przez partnerstwo rozpowszechniać  wiedzę o  dostępności i jej praktycznych  zastosowaniach.  Dostępność to nie tylko deklaracja, ale też zobowiązanie i codzienna praca – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.
 
Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS podkreśliła, jak ważnym krokiem jest podpisanie partnerstwa.
 
- Dążymy – jak każdy podmiot publiczny – do tego, aby spełniać minimalne wymagania w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Powołaliśmy w jednostkach ZUS koordynatorów ds. dostępności, formułujemy plan działania na rzecz poprawy dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, niezbędne audyty, szkolenia, aby znosić bariery dla osób ze szczególnymi potrzebami – powiedziała.
 
Do partnerstwa przystąpili: Associated Apps, Certes Sp. z o.o., Fundacja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, Huawei Polska Sp. z o.o., Instytut Polityk Publicznych, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, SENSE consulting sp. z o.o., TERMA Sp. z o.o., Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borkach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 
Wciąż można zgłaszać chęć przystąpienia do partnerstwa na rzecz dostępności pod mailem: dostepnosc.plus@mfipr.gov.pl. Należy także przekazać informację o osobie upoważnionej do reprezentowania organizacji czy firmy.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas