Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dostępność dla każdego – narzędziowniki dla organizatorów wydarzeń kulturalnych

03.07.2020
Autor: inf. prasowa
na czarnym tle napis attitude is everything nastawienie jest wszystkim
W ślad za ubiegłotygodniową publikacją raportu „Artyści z niepełnosprawnością w głównym nurcie kultury i sztuki”, British Council prezentuje tym razem trzy przydatne narzędziowniki na temat ułatwienia dostępu przeznaczone dla instytucji kultury i innych organizatorów wydarzeń kulturalnych.
 
Jak sprawić, aby wszyscy fani mogli wziąć udział w wydarzeniu na żywo? Jak dotrzeć do nowych odbiorców z niepełnosprawnością? Jak współpracować z zarządcami obiektów przy organizacji wydarzeń? Jak budować dostępność dla każdego? Co może pójść nie tak? Publikacje odpowiadają na te i wiele innych pytań:
  • Przewodnik dla zespołów, wykonawców oraz promotorów na temat ułatwienia dostępu do koncertów i tras koncertowych dla osób niesłyszących i osób z niepełnosprawnością
  • Przewodnik po udogodnieniach podczas festiwali
  • Przewodnik po udogodnieniach w obiektach
Osoby z niepełnosprawnością to pełnoprawni odbiorcy kultury. Przygotowane przez British Council publikacje przybliżają, jak zorganizować festiwal, koncert czy wystawę, aby tych osób nie wykluczać. To także szereg praktycznych, niekiedy prostych rozwiązań do zastosowania w obiektach czy podczas wydarzeń plenerowych.
 
Zachęcamy zarządców obiektów i organizatorów festiwali do wdrażania udogodnień dla osób niesłyszących i osób z niepełnosprawnością oraz do przekazywania pełnych i przejrzystych informacji na ten temat w swoich materiałach promocyjnych. Właściwa komunikacja online przeznaczona dla osób o szczególnych potrzebach to niemniej istotny aspekt budowania dostępności.
 
 
***

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości. W Polsce British Council działa od ponad 80 lat, realizując swoją misję na wielu polach poprzez edukację, promowanie brytyjskiej kultury, realizowanie projektów społecznych, zapewnianie dostępu do egzaminów językowych i nauczanie języka angielskiego.

 
Kluczowe cele programu Europe Beyond Access:
  • wspieranie innowacji artystycznych wśród artystów z niepełnosprawnością w Europie;
  • zrewolucjonizowanie programowania sztuk performatywnych w Europie poprzez prezentowanie prac tworzonych przez światowej klasy artystów z niepełnosprawnością oraz stworzenie sieci doświadczonych dyrektorów artystycznych zainteresowanych prezentowaniem tych artystów oraz zamawianiem u nich prac;
  • zwiększenie zainteresowania pracami artystów z niepełnosprawnością;
  • tworzenie możliwie najlepszych warunków pozwalających na pozyskiwanie, rozwijanie, produkowanie i prezentowanie prac artystów z niepełnosprawnością.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas