Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Trwa nabór zgłoszeń na 13. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

21.07.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: niepelnosprawni.gov.pl
mikrofon, rozmazane światło i ręka na gitarze
Do 31 lipca można nadsyłać zgłoszenia na 13. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Gala laureatów odbędzie się 8 października 2020 r. w Bochni.
 
Festiwal ma charakter integracyjny i skierowany jest zarówno do osób z niepełnosprawnością, jak i pełnosprawnych: uczniów ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół integracyjnych, masowych, uczestników zajęć w domach kultury i warsztatach terapii zajęciowej. 
 
Kwalifikacje w konkursie odbywają się na podstawie przesłanych nagrań wideo. Potem uczestnicy łączeni są w tzw. integracyjne duety muzyczne, składające się z osób niepełnosprawnych i rówieśników pełnosprawnych. Pary te pracują nad wspólną piosenką podczas warsztatów w Bochni. 
 
Warsztaty poprowadzą m.in.: Alicja Węgorzewska, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Wojciech Cugowski i Maurycy Polaski.
 
Duety będą prezentowały swoją piosenkę podczas trzeciego dnia Festiwalu na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Festiwalowe kategorie to integracyjne duety muzyczne, zespoły i kabaret. 
 
Wśród wydarzeń towarzyszących Festiwalowi znalazła się projekcja dokumentu „Rogal daje radę” Moniki Meleń wraz ze spotkaniem autorskim i bohaterem filmu fotografikiem z niepełnosprawnością Arturem Rogalskim. Odbędzie się także otwarcie wystawy artysty malującego ustami Walerego Siejbatałowa. Wystąpią także znani polscy wokaliści. 
 
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    11.09.2020, 00:49
    Ja chciałbym tam chodzić gdzie Paulinka Potocka niewidowa chodzi
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas