Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Koronawirus w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnością. Nie ma się nimi kto zająć

10.08.2020
Autor: oprac. ag, fot. pixabay.com
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
pluszowy miś z bandażem na nodze i głowie

26 przypadków koronawirusa, w tym u 7 dzieci z niepełnosprawnością, wykryto w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku, prowadzonym przez zakonnice. Zakażony personel przebywa na kwarantannie. Brakuje codziennego wsparcia przy niezakażonych dzieciach, których w ośrodku jest łącznie 45. Zakład apeluje o pomoc.

Obecnie ośrodek jest podzielony na dwa budynki. W jednym – strefie czerwonej znajdują się osoby, u których potwierdzono obecność koronawirusa: pracownicy Zakładu wraz z siódemką dzieci. Drugi budynek to strefa zielona dla niezakażonych dzieci z niepełnosprawnością. Przez kwarantannę części personelu, małemu zespołowi brakuje rąk przy codziennym wsparciu dzieci. 

Zakład prosi o pomoc lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy mogliby pomóc w opiece nad zdrowymi dziećmi. Do tej pory zgłosiły się dwie osoby. Kontakt do ośrodka: nr tel (74) 867 28 38. 

Dla zainteresowanych więcej informacji o Zakładzie można zobaczyć na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas