Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polski Związek Żeglarski zaprasza żeglarzy z niepełnosprawnością na regaty i szkolenie

12.08.2020
Autor: inf. prasowa
Żeglarze z niepełnosprawnością na łódkach klasy Hansa 303
Polski Związek Żeglarski zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w kolejnej edycji Disabled Sailing Polish Cup. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-11 września w Gdańsku (Górki Zachodnie). Udział mogą wziąć osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.
 
Disabled Sailing – Polish Cup 2020 to siedmiodniowe regaty wraz ze szkoleniem regatowym dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Poziom umiejętności żeglarskich od podstawowego do zaawansowanego. Zawody prowadzone będą na łodziach specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są to łódki klasy Hansa 303, zaadaptowane do potrzeb osób po amputacjach kończyn i z innymi niepełnosprawnościami ruchu czy intelektualnymi.
 
Udział w zgrupowaniu/zawodach jest BEZPŁATNY.
 
Organizator zapewnia obsługę instruktorską, łodzie, zakwaterowanie, wyżywienie. 
 
Zadanie jest realizowane ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. Koordynatorem zadania jest trener Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych Grzegorz Prokopowicz.
 
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas