Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Co wiesz o igrzyskach paraolimpijskich? Rozwiąż test!

25.08.2020
Autor: Redakcja
Kolaż zdjęć paraolimpijczyków, wpisany w logo igrzysk paraolimpijskich, czyli trzy tzw. zęby

Za niespełna rok, 24 sierpnia 2021, rozpoczną się XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Z tej okazji Polski Komitet Paraolimpijski wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji przygotował test wiedzy o igrzyskach paraolimpijskich.

  • Kiedy po raz pierwszy Polacy startowali w igrzyskach paraolimpijskich?
  • W jakiej dyscyplinie Polacy zdobyli najwięcej medali?
  • Gdzie planowane są igrzyska paraolimpijskie w 2024 roku?

To tylko trzy spośród 15 pytań, które wymyślili organizatorzy testu, czyli Polski Komitet Paraolimpijski i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, by zwrócić uwagę na fakt, że do rozpoczęcia najważniejszej imprezy czterolecia pozostał niespełna rok. Na pytania może odpowiedzieć każdy chętny, są one umieszczone na stronie Testintegracji.pl. Dostępne są tam także poprzednie testy – warto sprawdzić swoją znajomość tematyki niepełnosprawności.

Wiedza o ruchu paraolimpijskim w naszym kraju jest coraz większa, wzrasta też świadomość, iż niepełnosprawność nie wyklucza ani z aktywności fizycznej, ani ze sportu wyczynowego. Polacy startują w igrzyskach paraolimpijskich od blisko 50 lat, jednak to ostatnia dekada przyniosła znaczące zmiany w postrzeganiu niepełnosprawności w kontekście sportu. Niewątpliwie przełomową decyzją w tym zakresie była pierwsza w historii transmisja igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Podobnie ma być także w przypadku igrzysk paraolimpijskich w Tokio, które miały odbyć się w tym roku, a zostały przełożone na rok 2021.

Oczywiście, gdyby wszystko odbywało się zgodnie z planem i gdyby świat nie został owładnięty przez pandemię COVID-19, 26 sierpnia bylibyśmy świadkami ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich. Zamiast tego, w najbliższą środę na Netfliksie będziemy mogli oglądać premierę filmu „Rising Phoenix” opowiadającego historię igrzysk. Tymczasem świętując po raz drugi rok do otwarcia igrzysk paraolimpijskich zapraszamy do rozwiązania testu.

Wejdź na stronę testu i sprawdź swoją wiedzę o igrzyskach paraolimpijskich!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas