IP: Kosowski siódmy

31.08.2012
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Wojciech Kosowski startujący w strzelectwie zakoczył rywalizację w konkurencji P1-10m (pistolet pneumatyczny) na siódmej pozycji. A szkoda, bo po kwalifikacjach był pierwszy. Wygrał Koreańczyk Seakyun Park.

Kosowski świetnie spisał się w kwalifikacjach. Wynik 568 punktów uplasował go w ścisłej czołówce, jednak watro podkreślić, że ta czołówka była bardzo szeroka. Różnice pomiędzy zawodnikami wynosiły jeden, dwa punkty. I właśnie dlatego tak trudno było obronić tę pozycję.

W finale zabrakło albo  precyzji albo stalowyh nerwów. Nasz zawodnik „ustrzelił” ostatecznie 660.7 punkta, co wystarczyło na 7 miejsce. Na pierwszym i trzecim stopniu podium stanęło dwóch Koreańczyków. Złoto wywalczył Seakyun Park (664.7), srebro reprezentant Turcji Korhan Yamac(664.7), a brąz Juhee Lee (662.7).

Kosowski startuje jeszcze w konkurencji P4 – 50m w pistolecie dowolnym. Na zawodach Pucharu Świata w Bad Orb był w tej konkurencji trzeci. Gdyby udało się powtórzyć ten wynik, byłby to ogromny sukces dlanaszego zawodnika.