Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

MEN aktualizuje wytyczne ze względu na uczniów przewlekle chorych

17.09.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pexels.com
Źródło: men.gov.pl
dziewczynka w maseczce poprawia maseczkę kobiecie która przed nią przykuca

Dyrektor szkoły może wprowadzić dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami lub opiekunami prawnymi.

„W wytycznych MEN, MZ i GIS dodaliśmy nowy zapis, konieczny ze względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi:

  • Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.: obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa” – podaje na swojej stronie MEN.

Zaktualizowane zostały też zalecenia dla dyrektorów szkół ze strefy żółtej i czerwonej. Dotyczą one nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem.

Nauczyciel może zastosować wobec dzieci z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Aktualne informacje na temat organizacji pracy szkoły w czasie epidemii. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas