Tenis stołowy: mamy złoto w drużynie!

08.09.2012
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Złoty medal zdobyła w fantastycznym stylu męska drużyna tenisa stołowego w klasie łączonej 6-8. Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki rozgromili reprezentantów Hiszpanii Alvaro Valera i Jorgi Moralesa 3:0.

Polacy od samego początku wykazywali się przewagą. Z łatwością ogrywali przeciwnika, choć Hiszpanie nie oddali zwycięstwa bez walki. W pierwszym meczu Skrzynecki stracił tylko jednego seta i pojedynek zakończył się wynikiem 3:1. W drugim meczu Grudzień również stracił tylko jednego seta i zakończył tym samym wynikiem, co kolega. Ostatni trzeci mecz nie pozostawił złudzeń, co do tego, kto stanie na pierwszym stopniu podium podczas tych igrzysk. Grudzień powtórzył wynik z poprzedniej walki i było jasne, że to Polakom należy się zwycięstwo.

To już trzeci złoty medal biało-czerwonych w tenisie stołowym, prawdopodobnie najmniej spodziewany. Wcześniej w rywalizacji indywidualnej złote medale zdobyli Natalia Partyka i Patryk Chojnowski. W sobotę wieczór o złoto będzie walczyć męska drużyna w klasie 9-10.