Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kielce: Wyłudzili ponad 400 tys. z PFRON na fikcyjną firmę

11.09.2012
Autor: Beata Rędziak
Źródło: inf. własna

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy wyłudzili z PFRON ponad 404 tys. zł. Założyli oni fikcyjną firmę, w której rzekomo mieli zatrudniać osoby z niepełnosprawnością.

Prokuratura w Kielcach postawiła zatrzymanym mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego zarzut wyłudzenia pieniędzy oraz usiłowanie wyłudzenia dodatkowych 133 tys. zł. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte dzięki informacjom PFRON, który nadal współpracuje i będzie współpracował z organami ścigania do czasu zakończenia prowadzonego śledztwa. Zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje w oficjalnym komunikacie biuro prasowe PFRON.

Mężczyźni zostali zatrzymani w momencie usiłowania złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników. Nielegalny proceder uprawiali oni od kwietnia 2011 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Gdzie kontrole?
  Edyta
  09.04.2019, 12:08
  Tyle lat nikt nie zorientował się, że to oszuści? Tak właśnie działa system kontroli firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Nie ma go w ogóle! Nie wiedzą , że nie ma pracowników, a co dopiero oczekiwać, że sprawdzą warunki pracy takich osób! Dlaczego nikt tym się nie zajmie w końcu? Ilu takich Dubienieckich jeszcze PFRON wykarmi zanim ktoś zacznie tam myśleć i działać??
  odpowiedz na komentarz
 • Refleksja
  Arek
  12.09.2012, 14:25
  Jak to było możliwe?? Osoba z niepełnosprawnością, starając się o środki z PFRON jest sprawdzana i weryfikowana do granic absurdu. Często nie przechodzi pozytywnie procesu weryfikacji lub w najlepszym razie otrzymuje znacznie zmniejszone środki od tych o które wnioskowała. PFRON jak widać bardziej ufa Firmom niż osobom indywidualnym. Efekty widzimy. Może najwyższa pora to zmienić??
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas