Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kielce: Wyłudzili ponad 400 tys. z PFRON na fikcyjną firmę

11.09.2012
Autor: Beata Rędziak
Źródło: inf. własna

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy wyłudzili z PFRON ponad 404 tys. zł. Założyli oni fikcyjną firmę, w której rzekomo mieli zatrudniać osoby z niepełnosprawnością.

Prokuratura w Kielcach postawiła zatrzymanym mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego zarzut wyłudzenia pieniędzy oraz usiłowanie wyłudzenia dodatkowych 133 tys. zł. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte dzięki informacjom PFRON, który nadal współpracuje i będzie współpracował z organami ścigania do czasu zakończenia prowadzonego śledztwa. Zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje w oficjalnym komunikacie biuro prasowe PFRON.

Mężczyźni zostali zatrzymani w momencie usiłowania złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników. Nielegalny proceder uprawiali oni od kwietnia 2011 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Gdzie kontrole?
  Edyta
  09.04.2019, 12:08
  Tyle lat nikt nie zorientował się, że to oszuści? Tak właśnie działa system kontroli firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Nie ma go w ogóle! Nie wiedzą , że nie ma pracowników, a co dopiero oczekiwać, że sprawdzą warunki pracy takich osób! Dlaczego nikt tym się nie zajmie w końcu? Ilu takich Dubienieckich jeszcze PFRON wykarmi zanim ktoś zacznie tam myśleć i działać??
  odpowiedz na komentarz
 • Refleksja
  Arek
  12.09.2012, 14:25
  Jak to było możliwe?? Osoba z niepełnosprawnością, starając się o środki z PFRON jest sprawdzana i weryfikowana do granic absurdu. Często nie przechodzi pozytywnie procesu weryfikacji lub w najlepszym razie otrzymuje znacznie zmniejszone środki od tych o które wnioskowała. PFRON jak widać bardziej ufa Firmom niż osobom indywidualnym. Efekty widzimy. Może najwyższa pora to zmienić??
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas