Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Weekend extremalnych sportowych emocji z Fundacją Avalon

25.09.2020
Autor: inf. prasowa
dwa samochody na torze wyścigowym

Już w najbliższy weekend Fundacja Avalon, jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami, będzie obecna na czterech ważnych wydarzeniach sportowych – Mistrzostwach Polski w Rugby na Wózkach, Mistrzostwach Polski w Wakeboardzie i Sitwake w Sosnowcu, Liqui Moly Race Day 2020, a także Mistrzostwach Polski RallyCross. Na wydarzeniach będzie można spotkać także Ambasadorów Avalon EXTREME – projektu Fundacji Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych OzN.

Turniej o Mistrzostwo Polski w Rugby na Wózkach

Turniej odbędzie się 25 – 27 września w Arenie Ursynów w Warszawie. 

Organizatorem Turnieju jest Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR. Wszystkie mecze będzie można oglądać w ramach streamingu – na profilu FB Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, na kanale YouTube KPSPORT.PL oraz stronie internetowej www.pzrnw.pl. 

Drużyna Avalon EXTREME, prowadzona przez trenera Edwina Wierzbickiego zmierzy się o zwycięstwo z innymi drużynami m.in.: Four Kings Warszawa, Balian Wlkp, IKS Jeźdźcy Mikołów oraz Sitting Bulls Katowice. 

Skład Avalon EXTREME Team:

 • Łukasz Rękawiecki
 • Mateusz Błażejewski
 • Aleksander Karbowiak
 • Rafał Strząbała
 • Piotr Stankiewicz
 • Sławomir Besowski
 • Łukasz Mioduszewski
 • Maciej Gawryszczak
 • Tomasz Książek
 • Yevhen Vlasenko
 • Adam Bartkiewicz 
 • Kamil Rokicki

Avalon EXTREME Rugby to profesjonalna drużyna rugby na wózkach, która dzięki połączeniu umiejętności, zaciętości i ducha sportowej rywalizacji zapewnia widzom niezwykłe wrażenia oraz wspaniałe sportowe widowisko. Każdy zdobyty punkt okupiony jest zaciętą walką. Zawodnicy grają na specjalnie skonstruowanych wózkach, które, raz po raz, zderzają się ze sobą bezlitośnie, co często kończy się nieprzyjemną wywrotką zawodnika. 

Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Sitwake w Sosnowcu

Mistrzostwa odbędą się 26 września w Wake Zone Stawiki w Sosnowcu. 

Organizatorem zawodów, które odbędą się na terenie kompleksu wyciągów do nart wodnych i wakeboardu w Sosnowcu są Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz Klub Sportowy Wake Zone Stawiki. Jest to jedna z najbardziej  popularnych i emocjonujących imprez wodnych w Polsce – pełna niezapomnianych wrażeń, wodnego szaleństwa i sportowej rywalizacji. W zawodach, w kategorii Wakeboard Seated, weźmie oczywiście udział Klub Sportowy Avalon Extreme, reprezentowany przez trzech wybitnych sportowców: Szymona Klimzę, Krzysztofa Sterna oraz Dawida Lisa, którzy już nie raz zdobywali miejsce na podium.

Szymon Klimza jest utytułowanym ambasadorem projektu Avalon Extreme, praktykującym liczne ekstremalne dyscypliny, jak crossfit, biegi czy właśnie sitwake. W sezonie letnim prowadzi szkolenia dla podopiecznych Fundacji na różnych strefach wakeboard’owych w całej Polsce. 

Krzysztof Stern to nieposkromniony sportowiec oraz stały bywalec wyciągów sitwake’owych. Aktywnie promuje sporty ekstremalne wśród osób poruszających się na wózkach inwalidzkich organizując różnego rodzaju obozy sportowe.  

Dawid Lis jest pochodzącym z Poznania sportowcem, który w swoim rodzinnym mieście prowadzi treningi integracyjno-sportowe dla osób z niepełnosprawnościami, wielokrotnie brał udział  w zawodach sitwake z licznymi sukcesami. 

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie.

Liga Avalon EXTREME – Liqui Moly Race Day

W niedzielę 27 września  będziemy obecni na torze wyścigowym, gdzie w oparach benzyny i przy ryku silników, odbędzie się kolejna runda wyścigów samochodowych w ramach Ligi Avalon EXTREME Racing. Impreza odbywa się na jednym z najlepszych tego typu torów w Polsce, Torze Poznań, podczas Liqui Moly Race Day 2020.

Liga Avalon EXTREME Racing to pierwsza w Polsce liga zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami. 

Każdy członek Ligi AE Racing jest uprawniony do brania udziału w dofinansowanych startach. Kwalifikacja generalna uwzględnia cztery najlepsze wyniki w wyznaczonych startach, a najlepsi zawodnicy otrzymują cenne nagrody!

Do tej rundy zawodów zgłosiło się pięciu zawodników ligi, doświadczonych kierowców wyścigowych:

 • Kamil Kosela, VW Golf GTI 4motion
 • Adrian Beściak, Nissan 350z
 • Piotr Janik, BMW 135i
 • Grzegorz Ślęczka, Golf 4 1.9 TDI
 • Bartosz Siedlecki, BMW 3 G21

W zawodach Liqui Moly Race Day startować będzie także założyciel Fundacji Avalon i ambasador projektu Avalon EXTREME, Sebastian Luty, który jest jedynym w Polsce, sparaliżowanym w 95% kierowcą wyścigowym. Sebastian ściga się z pełnosprawnymi kierowcami w klasyfikacji generalnej i z sukcesem wielokrotnie zajmuje miejsce na podium. Jego w pełni przystosowany, prowadzony za pomocą joysticków Mitsubishi Lancer EVO X o pieszczotliwej nazwie „Bestia”, budzi wielkie zainteresowanie wśród fanów motoryzacji.

Więcej informacji o Lidze Avalon EXTREME Racing.

Wydarzenie na FB.

Mistrzostwa Polski Rallycross 2020

Mistrzostwa odbędą się 26 – 27 września na Autodromie w Słomczynie. 

W najbliższy weekend Fundacja Avalon gorąco kibicuje Maciejowi „Maney” Manejkowskiemu, który na co dzień zarządza Avalon EXTREME Racing i wspiera działalność projektu promując sporty samochodowe osób z niepełnosprawnościami.

Mistrzostwa Polski RallyCross 2020 organizowane są przez stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Motorowy. Na torze w Toruniu, Maney ściga się w kategorii SuperCars między innymi z takimi wybitnymi kierowcami jak Kuba Przygoński czy Zbigniew Staniszewski. Po dwóch dotychczasowych rundach, w swojej klasie SuperCars Light, Maney zajmuje 1 miejsce, a w klasyfikacji generalnej SuperCars miejsce czwarte. 

RallyCross to zacięta rywalizacja na krótkim asfaltowo-szutrowym torze, charakteryzująca się efektownymi poślizgami, zaciętą walką zderzak w zderzak i zaskakującymi rozstrzygnięciami. 

Więcej informacji na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas