Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Giżycko: policja wyjaśnia okoliczności wypadku 8-latki na wózku

29.09.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
widok na wodę, drzewa, zieloną trawa, w oddali ludzie

Policja w Giżycku (Warmińsko-mazurskie) wyjaśnia okoliczności wypadku 8-letniej dziewczynki na wózku, która zsunęła się do Kanału Łuczańskiego. Dziecko podjął z wody i jako pierwszy przeprowadził akcję reanimacyjną żeglarz, który tamtędy przepływał.

Jak poinformowała we wtorek, 29 września, rzeczniczka giżyckiej policji asp. Iwona Chruścińska, policja wstępnie prowadzi postępowanie w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

- Policjanci ustalają świadków, by wyjaśnić okoliczności zdarzenia – dodała.

Ordynator oddziału intensywnej terapii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie Maria Dziejowska powiedziała, że pacjentka trafiła w poniedziałek do placówki w stanie bardzo ciężkim.

- Wymaga dalszej specjalistycznej diagnostyki – dodała.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do policji w poniedziałek ok. godz. 14.15.

Z pierwszych ustaleń wynika, że 40-letnia kobieta spacerowała wzdłuż Kanału Łuczańskiego ścieżką wraz ze swą 8-letnią córką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Miała też pod opieką psa. Z relacji kobiety wynika, że gdy odwróciła się na chwilę w drugą stronę, wózek z dzieckiem zsunął się do wody. Dziewczyna była przypięta pasami do wózka, a matka prawdopodobnie nie przyblokowała go hamulcem.

Kobieta zaczęła wzywać pomocy, a jej krzyki usłyszał żeglarz, który w tym momencie przepływał na łódce typu houseboat Kanałem Łuczańskim. To on wydobył dziecko z wody i podjął jako pierwszy reanimację. Prowadził ją do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 8-latkę do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Matka została przesłuchana; w chwili wypadku była trzeźwa – podała giżycka policja.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas