Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Szymbark: Skansen Wsi Pogórzańskiej zaprasza 9 października

29.09.2020
Autor: inf. prasowa, fot. Barbara Zasowska
widok na skansen z góry w okręgu stoją figury różnych zwierząt i widać okrągły budynek z drewnianym dachem i małe oczko wodne

9 października 2020 r. (piątek) o godz. 12 w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku odbędzie się uroczyste zakończenie zadania „Budowa edukacyjnego parku historii budownictwa ludowego i maszyn na pograniczu polsko-słowackim” realizowane w ramach partnerskiego projektu pn. „Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego”.

Program rozpocznie poświęcenie odrestaurowanego przydrożnego krzyża wiejskiego w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Następnie z udziałem partnerów słowackich przewidziane jest otwarcie pawilonu wystawienniczego z ekspozycją ludowych strojów pogranicza Polski i Słowacji. Kulminacją uroczystości będzie oficjalne przekazanie do użytku parku edukacyjno-etnograficznego w Szymbarku.

Projekt "Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Integracja i portal Niepelnosprawni.pl objęły projekt patronatem medialnym.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas