Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Katowice: zaproszenie na warsztaty animacji poklatkowej

01.10.2020
Autor: inf. prasowa
grupa osób na wózkach siedzi wokół stołu na zajęciach warsztatowych

Fundacja Wielki Człowiek zaprasza na warsztaty animacji poklatkowej organizowane w Muzeum Śląskim w Katowicach w terminach 9-11 października oraz 6-8 listopada 2020 r. Udział jest bezpłatny. Jedynym warunkiem wzięcia udziału jest posiadanie aparatu cyfrowego wraz ze statywem. 

See the sound to weekendowe warsztaty z zakresu nowych mediów. Wśrod projektów realizowanych w ramach cyklu są warsztaty z animacji poklatkowej, performance'u audiowizualnego oraz projektowania gier i przestrzeni wirtualnej. Celem zajęć jest stworzenie przez uczestników pełnej realizacji, która następne zostanie udostępniona poprzez media społecznościowe Fundacji Wielki Człowiek i See the Sound.

- W warsztatach odnajdą się osoby o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Ważne, aby uczestnik warsztatów był w stanie zrealizować program zajęć, tzn. mógł wykonywać zdjęcia i przygotować prostą scenografię. W przypadku niezdolności do wykonywania tych zadań, jest możliwość pojawienia się z opiekunem. Także nasi prowadzący wspierają uczestników w trakcie pracy nad animacjami. Już przeprowadzaliśmy warsztaty z grupą osób niepełnosprawnych. Poza tym warsztaty odbywają się w Muzeum Śląskim w Katowicach, którego infrastruktura jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Wojciech Lemański z Fundacji Wielki Człowiek.

Autorski projekt

Projekt jest autorskim przedsięwzięciem Marka Straszaka z Udk w Berlinie oraz Wojtka Kukuczki z wrocławskiego ASP realizowany przez Fundację Wielki Człowiek. Pomysł zrodził się z czystej chęci działania i wymiany doświadczeń, twórczych aktów i kreatywnych myśli w dziedzinie multimediów – sztuki nowej i coraz bardziej popularnej oraz pożądanej. Współcześnie narzędziem młodego artysty przestaje być pędzel i ołówek, a staje się nim tablet, kamera, strona www. Jak zawsze jednak za tym gąszczem technologicznych rozwiązań stoi człowiek i jego potrzeba wypowiedzi. 

Warsztaty kierowane są do osób zarówno zaawansowanych, jak i początkujących w dziedzinie sztuk wizualnych, fotografii czy animacji. Program jest każdorazowo profilowany pod wymagania określonej grupy warsztatowiczów. Podsumowaniem trzydniowego cyklu weekendowego jest pokaz finałowy, na którym prezentowane są realizacje kursantów wykonane podczas warsztatów.

Dofinansowano z budżetu miasta Katowice oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej o wydarzeniu na FB.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas