Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Informator dla rodziców o kształceniu specjalnym

26.09.2012
Autor: Beata Rędziak
Źródło: inf. własna

„Najczęstsze pytania dotyczące kształcenia specjalnego. Informator dla rodziców” to zaktualizowana publikacja dostępna na stronie www.wszystkojasne.waw.pl . Powstała ona w ramach projektu „Wszystko jasne. Dostępność i jakość edukacji dla uczniów niepełnosprawnych w Warszawie”.

- Zachęcam do lektury wyjaśnień i opisów, które powstały na bazie naszych kilkuletnich doświadczeń. Za każdym podpunktem kryją się dziesiątki osób i problemów, łącznie dobre kilkaset dzieci i ich rodziców. Informator, z blisko 100 tysiącami odsłon na stronie, może pozwolić uniknąć wielu problemów "świeżym" rodzicom, którzy dopiero zaczynają walczyć o edukację swoich dzieci – zachęca do lektury Paweł Kubicki, koordynator projektu i rzecznik uczniów z niepełnosprawnością.

Informator uwzględnia zmiany w przepisach oświatowych; jego aktualizacja opiera się także na powtarzających się pytaniach od rodziców, dotyczących np. kwestii podwójnego orzecznictwa.
Projekt „Wszystko jasne” realizowany był przez Stowarzyszenie „Nie-Grzeczne Dzieci” ze środków Programu Działań Strażniczych Fundacji Batorego. Autorką publikacji jest dr Agnieszka Dudzińska, aktualizacji dokonała Agnieszka Niedźwiedzka.


Pobierz informator  „Najczęstsze pytania dotyczące kształcenia specjalnego. Informator dla rodziców”(.pdf).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas