Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Informator dla rodziców o kształceniu specjalnym

26.09.2012
Autor: Beata Rędziak
Źródło: inf. własna

„Najczęstsze pytania dotyczące kształcenia specjalnego. Informator dla rodziców” to zaktualizowana publikacja dostępna na stronie www.wszystkojasne.waw.pl . Powstała ona w ramach projektu „Wszystko jasne. Dostępność i jakość edukacji dla uczniów niepełnosprawnych w Warszawie”.

- Zachęcam do lektury wyjaśnień i opisów, które powstały na bazie naszych kilkuletnich doświadczeń. Za każdym podpunktem kryją się dziesiątki osób i problemów, łącznie dobre kilkaset dzieci i ich rodziców. Informator, z blisko 100 tysiącami odsłon na stronie, może pozwolić uniknąć wielu problemów "świeżym" rodzicom, którzy dopiero zaczynają walczyć o edukację swoich dzieci – zachęca do lektury Paweł Kubicki, koordynator projektu i rzecznik uczniów z niepełnosprawnością.

Informator uwzględnia zmiany w przepisach oświatowych; jego aktualizacja opiera się także na powtarzających się pytaniach od rodziców, dotyczących np. kwestii podwójnego orzecznictwa.
Projekt „Wszystko jasne” realizowany był przez Stowarzyszenie „Nie-Grzeczne Dzieci” ze środków Programu Działań Strażniczych Fundacji Batorego. Autorką publikacji jest dr Agnieszka Dudzińska, aktualizacji dokonała Agnieszka Niedźwiedzka.


Pobierz informator  „Najczęstsze pytania dotyczące kształcenia specjalnego. Informator dla rodziców”(.pdf).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Szkoła podstawowa specjalna
    Dorota Krakowiak
    06.03.2023, 12:00
    Czy uległy zmiany w przepisach dotyczące czasu trwania edukacji na etapie szkoły podstawowej dziecka z niepełnosprawnością. Syn ma 19 lat. Uczy się w szkole podstawowej specjalnej ze względu na niepełnosprawność sprzężoną. Do tej pory szkoła zapewniała, że dzieci mogą uczęszczać do ukończenia 20 roku życia w danym roku szkolnym. Dostałam teraz informację, że mój syn nie będzie mógł po wakacjach kontynuować nauki mimo, że 20 lat kończy w następnym roku. Do tej pory syn miał wydłużony 2 razy etap edukacyjny a w pozostałe lata był niepromowany.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas