Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ''ZIELONY LIŚĆ''

17.02.2005

Wg raportów Komendy Głównej Policji w Polsce co roku ma miejsce ponad 50 tys. wypadków drogowych. W ich wyniku 60 tys. osób zostaje rannych, a ponad 6 tys. ponosi śmierć. W całej Europie w wypadkach drogowych rokrocznie ginie ok. 45 tys. ludzi.

Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "ZIELONY LIŚĆ" powstała w 2001 roku w odpowiedzi na docierające zewsząd sygnały od osób poszkodowanych w wypadkach i ich bliskich, dotyczące rozlicznych trudności, jakie osoby te napotykają w procesie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych i wszelkiego rodzaju świadczeń, a także skutecznej rehabilitacji oraz terapii. Ambicją Fundacji było i jest docieranie do ludzi z terenu całej Polski, zwłaszcza tych, dla których dostęp do wiedzy prawniczej jest utrudniony z powodów materialnych oraz skoncentrowania kancelarii adwokackich w dużych ośrodkach miejskich.

Od czasu swego powstania udziela bezpłatnej pomocy prawnej ofiarom wypadków komunikacyjnych i ich rodzinom. Dofinansowuje leczenie, rehabilitację i terapię, zakup sprzętu medycznego i inwalidzkiego, m.in. protez i wózków inwalidzkich. Systematycznie zwiększa się liczba podopiecznych Fundacji na terenie całego kraju. Konsekwentnie poszerzany jest również obszar działalności na rzecz poszkodowanych, zwłaszcza zamieszkujących na wsi i w małych miastach. Fundacja podejmuje wspólne z innymi lokalnymi organizacjami i instytucjami działania na rzecz poszkodowanych. (na przykład z inicjatywy i dzięki staraniom Fundacji do Elbląskiego Stowarzyszenia LAZARUS trafił szwedzki sprzęt rehabilitacyjny o łącznej wartości około 5.400 zł. Sprzęt jest przeznaczony dla wspólnych podopiecznych Fundacji "Zielony Liść" i Stowarzyszenia LAZARUS).

Pracownicy Fundacji aktywnie uczestniczą również w rozmaitych projektach, mających na celu usprawnienie działań pomocowych na rzecz ofiar wypadków oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniu 29 kwietnia 2004 roku decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu, VII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego, uzyskała status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ZIELONY LIŚĆ
87-100 Toruń, ul Ducha Świętego 5/4
tel.: 0*56 657 55 40-41
faks: 0*56 657 55 42
Infolinia: 0 801 112 982, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 16.30
www.fundacjazielonylisc.org

Źródło: Fundacja Zielony Liść

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • UWAGA NA FZL
    Mario
    29.07.2016, 10:19
    OBECNA DZIAŁALNOŚĆ FUNDACJI ZIELONY LIŚĆ TO CHAMSTWO I ZŁODZIEJSTWO W CZYSTEJ POSTACI: NIE WYPŁACAJĄ REFUNDACJI OD XII 2015, OSZUKUJĄ PODOPIECZNYCH OD STYCZNIA, PODOPIECZNYCH MAJĄ ZA INWALIDÓW UMYSŁOWYCH
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas