Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnością odbędzie się online

16.10.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
widok z góry na gdańską starówkę

Obszar Metropolitalny wraz z Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej i Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który objął patronat nad działaniem, serdecznie zapraszają na V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnością, który odbędzie się 22 października 2020 roku, w godz. 10.00-13.00.

Spotkanie poświęcone będzie tematyce „Aktywna dostępność - jak działać, by żyć razem, nie osobno?".

Tegoroczny Konwent odbędzie się w systemie zdalnym przy użyciu platformy Zoom.

Link do Konwentu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się poprzez fomularz online lub wypełnić załączony formularz i przesłać go na adres: konwent.region.KozN@gmail.com.

Zgłoszenia należy przesyłać do 20.10.2020 r.

Program

  • 10:00 Otwarcie Konwentu: mec. Katarzyna Heba, Ambasador Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami 2019, prof. Marek Wysocki, członek Rady Programowej Kongresu OzN
  1. Ustawa o zapewnianiu dostępności – co może zmienić w moim życiu? – mec. Katarzyna Heba (Kancelaria Adwokacka Katarzyna Heba).
  2. Moja gmina przyjazna wszystkim – praktycznie o poprawie dostępności – prof. Marek Wysocki (Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej).
  3. Pierwsze kroki ku dostępności – co można zrobić od zaraz? – Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni (przewodnicząca Komisji Społeczno-Gospodarczej Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot).
  4. Panel dyskusyjny: Aktywność i integracja w czasie pandemii i po – możliwości działania i oczekiwania OzN – moderacja Karolina Krzemińska i Beata Wachowiak-Zwara; paneliści: Danuta Kłopocka (Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju); Katarzyna Świeczkowska (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną); Maciej Chaberski (z-ca burmistrza miasta Kępice).

Udział w Konwencie jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy! 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas