Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Łódź: 79 osób z dwóch DPS-ów zakażonych koronawirusem

16.10.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
rysunek koronawirusa okrągła kula z wypustkami w kolorze zielonym na niebieskim tle w kropki

Potwierdzono kolejnych 79 przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w miejskich domach pomocy społecznej i 14 nowych zakażeń w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez łódzki samorząd – podano w piątek, 16 października, w biurze rzecznika prasowego prezydenta Łodzi.

Pracownicy służb prasowych prezydenta miasta poinformowali w piątek po południu, że 60 pensjonariuszy i 18 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podgórnej w Łodzi ma potwierdzone zakażenie koronawirusem.

„Jeden z podopiecznych tego DPS-u jest w szpitalu. Pozostali mieszkańcy z objawami koronawirusa są pod opieką lekarza w domu pomocy” – poinformowano w urzędzie miasta.

„Osoby zarażone, u których występuje gorączka i inne objawy, przebywają osobno i nie mają kontaktu z osobami zdrowymi. Pozostałe osoby zakażone, ale bez objawów przebywają ze sobą w oddzielnych pokojach” – podano.

W DPS-ie przy ul. Podgórnej w Łodzi jest w sumie 160 pensjonariuszy.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono też u jednego mieszkańca DPS-u przy ul. Krzemienieckiej w Łodzi. Przebywa w budynku placówki, ale jest odizolowany. W tym DPS-ie przebywa 104 pensjonariuszy.

14 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano w miejskich placówkach edukacyjnych w Łodzi. SARS-CoV-2 wykryto u 2 przedszkolaków, 4 uczniów i 8 pracowników placówek oświatowych.

Z powodu kontaktu z osobą zakażoną 99 kolejnych osób z łódzkich szkół i przedszkoli poddano kwarantannie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas