Wygrana ampfutbolowej reprezentacji Polski!

15.10.2012
Autor: Tomasz Przybyszewski
Źródło: facebook.com/AmpFutbolPolska, ampfutbol.pl

Reprezentacja Polski w amp futbolu wygrała swój ostatni mecz na mistrzostwach świata rozgrywanych w Kaliningradzie. 13 października w meczu o 11. miejsce Polacy pokonali Japończyków w rzutach karnych 4:3.

„Mecz był niesamowicie dramatyczny – czytamy na facebookowym profilu AmpFutbolPolska. „Po pierwszej połowie i bramkach Kamila Rośka i Marcina Guszkiewicza prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie Japończycy wyrównali. Pod koniec dogrywki mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji, ale o wygranej musiały zadecydować rzuty karne. Po pierwszym roku treningów jesteśmy jedenastą drużyną świata!” – piszą polscy zawodnicy.

Tytuł mistrza świata obroniła reprezentacja Uzbekistanu, która w finale pokonała gospodarzy, Rosjan, 1:0. W meczu o trzecie miejsce Turcja wygrała z Argentyną 3:0.

Wcześniej w półfinałach padły wyniki: Uzbekistan – Argentyna 4:0, Rosja – Turcja 3:0. W meczu o piąte miejsce Anglia pokonała Ghanę 2:0, w spotkaniu o siódme miejsce Iran wygrał z Ukrainą 1:0, a w meczu o dziewiąte miejsce Salwador pokonał Liberię 3:2.

Mecz o 11. miejsce: Polska – Japonia 2:2, karne 4:3. Bramki dla Polski: Kamil Rosiek (6 min., asysta: Bartosz Łastowski), Marcin Guszkiewicz (18 min.). Rzuty karne – 1:0 (Mateusz Kabała), 1:1, 2:1 (Bartosz Łastowski), 2:2, 3:2 (Marcin Guszkiewicz), 3:3, 3:3 (Kamil Rosiek, słupek), 3:3 (poprzeczka), 4:3 (Przemysław Świercz), 4:3 (nad poprzeczką). Skład reprezentacji Polski: Łukasz Woźny – Przemysław Świercz (kapitan), Arkadiusz Werner – Mateusz Kabała, Marcin Guszkiewicz, Bartosz Łastowski – Kamil Rosiek. Grali również: Mateusz Sadłowski, Maciej Kosiorek, Bartosz Skrzypek.