wtorek, 23 kwietnia 2024 r.
Galeria zdjęć
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
Strona główna >> Galeria zdjęć
 
NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
Galeria zdjęć

Wielka Gala Integracji 2013

28 listopada 2013 r. w Sali Kongresowej w Warszawie odbyła się XVIII Wielka Gala Integracji. W tym roku jej głównym tematem były nowe technologie wspomagające osoby z niepełnosprawnością w codziennym funkcjonowaniu.

WGI 2013

Podczas spotkania, które poprowadzili Piotr Pawłowski i Hubert Urbański, rozstrzygnięto konkursy "Aplikacje bez barier" oraz "Nakręć się na integrację!", a także zaprezentowano nowy portal www.cyfrowaintegracja.org. Medalem Przyjaciel Integracji, wręczanym za cenne inicjatywy i działania na rzecz osób z niepełnosprawnością, nagrodzono tego wieczoru Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz firmy Siemens i Peugeot.

Zgromadzono publiczność wysłuchała m.in. koncertu Marcina Wyrostka i występujących z nim gościnnie przyjaciół: Eweliny Flinty, Kasi Wilk i Macieja Miecznikowskiego.

Zobacz więcej zdjęć


 8 października 2013 r. już po raz jedenasty przyznano nagrody w konkursie „Człowiek bez Barier”, promującym sukcesy i osiągnięcia osób z niepełnosprawnością. Zdobywcy statuetek to ludzie pełni pasji, aktywni zawodowo. To także działacze na rzecz osób z niepełnosprawnością.

CBB 2013

Zwycięzcą tegorocznej odsłony konkursu został Paweł Ejzenberg, radny swojego rodzinnego miasta Olsztyna, rozpoznawalny dzięki udziałowi w programie „Mam Talent”. Wśród wyróżnionych znaleźli się również: Krzysztof Kaperczak, który jest inżynierem działającym naukowo i społecznie, Halina Mleczko, znana z walki o prawa osób niesłyszących, Radosław Obuchowicz, który pracuje jako informatyk, ale też nurkuje, podróżuje, a jako wolontariusz jeździ na misje, oraz Tomasz Szkwara, który prowadzi Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych, jednocześnie pracując na etacie.

Nagrodę Publiczności, dzięki głosowaniu Czytelników naszego portalu, zdobyła w tym roku Bogusia Siedlecka, vlogerka prowadząca w serwisie YouTube kanał "Anioł Na Resorach".

Zobacz więcej zdjęć


Archiwalne galerie:


"Integracja Ty i Ja" po raz ósmy

W dniach 6-10 września w Koszalinie odbywał się VIII Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja", będący szczególnym forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej.

Projekt filmowo-muzyczny; VIII EFF

Bogaty program imprezy wypełniły interesujące dyskusje, happeningi oraz wystawy poruszające tematykę szeroko rozumianej niepełnosprawności, a także znakomite kino. W tegorocznym konkursie filmowym rywalizowało 7 produkcji fabularnych, 22 dokumentalne oraz 6 amatorskich. „Motyle 2011” jury przyznało filmom: „Eep!”, „Chociaż raz w życiu” i „Pipeta”, a nagrodę publiczności dostała produkcja „Brzydkie słowa”.

W jury zasiedli: Paweł Łoziński (przewodniczący), Janusz Anderman, Benjamin Cadranel, Paulina Malinowska-Kowalczyk, Jan Nowicki i Katarzyna Terlecka.

Zobacz więcej zdjęć
 

Explorerem w Karkonosze

Niepełnosprawni podróżnicy Jarosław Rola i Rafał Szumiec pokonali na rowerach karkonoski szlak od Przełęczy Okraj do Szklarskiej Poręby. Droga prowadziła przez granie i przełęcze, jazdę skutecznie utrudniały wielkie głazy i trawersująca wąska ścieżka. Pokonanie tej trasy wózkiem było niemal niemożliwe.

Na zdjęciu: wyprawa w Karkonosze

Roli i Szumcowi udało się - wyprawa zakończyła się sukcesem. Tym większym, że nikt z wózkowiczów wcześniej tego nie dokonał.

Zobacz więcej zdjęć
 

Francuski wyścig

W maju w Correze we Francji odbył się wyścig V Critérium International des Monédieres. Wzięli w nim udział zawodnicy jeżdżący na rowerach klasycznych (grupy C1-C5), rowerach trójkołowych (grupy T1-T2), rowerach typu handbike (H1-H4) i tandemach (Tandem Class B). W wyścigu startowało dwóch polskich kolarzy - Wojciech Franków (GK Impel) i Arkadiusz Skrzypiński (Sopur Team).

Zobacz więcej zdjęć

Niezwykle zwyczajni

Prezentujemy fotoreportaż pt. "Niezwykle zwyczajni" autorstwa Marty Pogorzelskiej, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Oblicza integracji". Zdjęcia zostały wykonane w Miejskim Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży.


Zobacz więcej zdjęć

Wiersze i obrazy

5 maja w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych i wieczór autorski Ireneusza Betlewicza. Wiersze poety czytała Bożena Targosz. Kolejne spotkanie z artystą odbędzie się 31 maja o godz. 18.00 na warszawskiej Cytadeli, przy ul. Dymińskiej 13.



Zobacz więcej zdjęć

Parada Schumana
 
Ulicami stolicy przeszła XI Parada Schumana. Nawiązywała bezpośrednio do 60. rocznicy Planu Schumana, uważanego za pierwszy krok na drodze do integracji europejskiej. Politycy, działacze, pracownicy organizacji pozarządowych, uczniowie i setki warszawiaków przeszło ulicami miasta, manifestując swoje poparcie dla idei zjednoczonej Europy.

Zobacz więcej zdjęć


Wspomnienie
 
10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką Marią Kaczyńską. Pogrążeni w żałobie po stracie tak ważnych dla Polski ludzi, ze szczególnym wzruszeniem wspominamy tych, którzy przyczynili się do tego, aby w naszym kraju żyło się lepiej również osobom z niepełnosprawnością.

Zobacz więcej zdjęć

 

Dworzec do wymiany
 
Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza i Fundacja MaMa zorganizowały na Dworcu Centralnym V edycję kampanii "O mamma mia! Tu wózkiem nie wjadę".

Zobacz więcej zdjęć

 

Legenda o Przasnychu

"Tworzymy własną legendę" to film amatorski, zrealizowany przez Miasto Przasnysz, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przasnyszu i Fundację Przasnyską.



Zobacz więcej zdjęć
 

Warszawa powitała sportowców

Z brązowym medalem, zdobytym przez Katarzynę Rogowiec w biegu narciarskim na 15 km techniką klasyczną, wróciła z X Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich reprezentacja kraju.



Zobacz więcej zdjęć

 

Pocztówki z Kanady

Prezentujemy zdjęcia z Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Vancouver 2010.


Zobacz więcej zdjęć
 

Nominacje paraolimpijskie

W piątek trzynaścioro polskich sportowców paraolimpijskich otrzymało nominacje paraolimpijskie.



Zobacz więcej zdjęć

 

Najlepsze prace dzieci

W konkursie "Mamo, Tato nie parkuj na kopercie" wzięło udział ponad tysiąc dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce. Pomysłowość, oryginalność oraz niestandardowe techniki prac – takich jak np. kasza, ryż, masa solna – sprawiły, że na jury czekało bardzo trudne zadanie.

Zobacz więcej zdjęć

 

Dziennikarze na Wyspach

W styczniu odbył się kilkudniowy wyjazd studyjny dla dziennikarzy nagrodzonych w konkursie "Oczy Otwarte", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.



Zobacz więcej zdjęć

 

Głuchoniewidomi pracują

W 2009 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym realizowały projekt "Weź sprawy w swoje ręce… Zatrudnianie osób głuchoniewidomych na rynku pracy".


Zobacz więcej zdjęć

 

Jarosław Rola szkoli narciarzy

W styczniu w Karpaczu odbyło się szkolenie narciarskie dla osób na wózkach. Prowadził je Jarosław Rola - paraolimpijczyk z Turynu, instruktor sportu niepełnosprawnych, czynny reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim


Zobacz więcej zdjęć

 

Polska bez barier
 
Opera Wrocławska, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Biblioteka Publiczna w Koszalinie, Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni, Kolejka Linowa Kasprowy Wierch w Zakopanem – to obiekty nagrodzone w I edycji konkursu Polska bez barier 2009. Ponadto Gdynia to miasto najbardziej przyjazne dla osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Zobacz więcej zdjęć

 

Jarosław Rola szkoli narciarzy

W styczniu w Karpaczu odbyło się szkolenie narciarskie dla osób na wózkach. Prowadził je Jarosław Rola - paraolimpijczyk z Turynu, instruktor sportu niepełnosprawnych, czynny reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim.

Zobacz więcej zdjęć

 

Akademia Czworonoga

Akademia Czworonoga to projekt unijny finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 8.1.1, którego celem jest rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany w Polsce, który ma pomóc w rozwoju niszowych umiejętności. Realizatorem projektu jest Ośrodek Szkolenia Psów Pastel.

Zobacz więcej zdjęć

 


Co słychać w WOŚP?

10 stycznia, w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, było można zakupić na aukcji m.in. grafikę Francisco Goi, Mercedesa G, którym Mateusz Damięcki przejechał 25 tys. km podczas swojej wyprawy na Syberię, BMW Z4 Coupe, samochód elektryczny, który pokazany został w komedii "Ciacho", rejs okrętem podwodnym, rękawice bokserskie z autografem Tomasza Adamka, a także zagranie w jednej scenie filmowej z aktorem Tomaszem Kotem (znanym m.in. z serialu "Niania"), posprzątanie mieszkania przez tercet aktorski: Marcin Bosak, Mateusz Damięcki, Paweł Małaszyński oraz współprowadzenie jednego wydania "Panoramy" w TVP2.

Zobacz więcej zdjęć

 


Wigilijne spotkanie u prezydenta

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Lech Kaczyński spotkał się 21 grudnia w Pałacu Prezydenckim z kilkudziesięcioma osobami, które niosą bezinteresowną pomoc innym, ratując im życie, przynosząc ulgę w trudnych momentach życia czy dzieląc się swoją wiedzą.

Gośćmi prezydenta na spotkaniu opłatkowym byli m.in. organizator spotkań młodzieży w Lednicy o. Jan Góra, polarnik i podróżnik Marek Kamiński, Jan Mela - najmłodszy zdobywca dwóch biegunów Ziemi i siostra Anna Balchan, zajmująca się pomocą kobietom wykorzystywanym do prostytucji.

Zobacz więcej zdjęć

 

   
Inne niż wszystkie

Prezentujemy oryginalne podarki, dalekie od komercyjnej "papki" z supermarketowych półek. Są dostępne przez cały rok, w całym kraju, kosztują niewiele. Stworzyła je wyobraźnia i dłonie osób z niepełnosprawnością - uczestników warsztatów terapii zajęciowej (WTZ).

Zobacz więcej zdjęć
 

Wielka Gala Integracji

2 grudnia w Sali Kongresowej odbyła się Wielka Gala Integracji, zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz więcej zdjęć

 

Na planie u Pjusa

Prezentujemy zdjęcia autorstwa Moniki Seyfried i Maxa Bugajaka z miejsc, w których ekipa Alkopoligamii pracowała nad teledyskiem Pjusa - artysty z całkowicie cyfrowym zmysłem słuchu. Filmowcy zwiedzili z kamerą m.in. Powiśle i klub Powiększenie w Warszawie. W klipie pojawią się wątki związane z treścią utworu "Nie mówię szeptem".

Zobacz więcej zdjęć

 

Głuchoniewidomi malują

Do 31 marca 2010 r. w Tyflogalerii Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych oglądać można wystawę prac artystów głuchoniewidomych pod nazwą "Nie kryjmy talentu". W sali budynku przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie zgromadzono dzieła ośmiorga twórców. Większość prezentowanych prac głuchoniewidomych artystów to obrazy.

Zobacz więcej zdjęć

Człowiek bez barier nagrodzony

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wręczyło nagrody w konkursie Człowiek bez barier. W tym roku głównym laureatem został niewidomy rolnik, Piotr Kalinowski.

 

Fot.: Piotr Stanisławski

Zobacz więcej zdjęć

 


Lekcja empatii
 
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych woj. kujawsko-pomorskiego wzięli udział w projekcie "Masz szczęście, jesteś zdrowy", zorganizowanym przez Biuro Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Młodzież zapoznała się z problemami osób z niepełnosprawnością dzięki akcjom pokazowym, takim jak m.in. degustacja produktów bezglutenowych, pomiar poziomu cukru, poruszanie się na wózku, chodzenie ze związanymi oczami. Uczniowie uczyli się języka migowego i systemu Braille'a. Uczestniczyli również w wykładach na temat hemofilii, cukrzycy i celiakii.




Zobacz więcej zdjęć
 


Wspomnienie kapitana

X Poznań Maraton, w którym pobiegła Drużyna Szpiku, poświęcony był pamięci Macieja Frankiewicza, wiceprezydenta Poznania i kapitana tej drużyny, który zmarł w czerwcu br.

Celem biegu, jak co roku, było przekazanie informacji dotyczącej dawstwa szpiku. - Temat poboru komórek szpikowych nadal wzbudza wiele emocji, kontrowersji i obaw. Niepotrzebnie - mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

Prezentujemy fotografie z albumu "Zabiegajmy o ludzkie życie", który przedstawia rok z życia Drużyny Szpiku. Podczas tych 12 miesięcy członkowie drużyny wzięli udział w około 100 biegach organizowanych w całej Polsce. Są to m.in. zdjęcia z IX Poznań Maratonu, w którym po raz ostatni pobiegł kapitan Drużyny Szpiku. Apelował wtedy: "Ludzie, pomagajmy chorym!".

Zobacz więcej zdjęć


Rehabilitacja w Łodzi

W Łodzi odbyły się XVII Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego "Rehabilitacja". Wystawcy zaprezentowali najnowsze akcesoria pomagające w codziennych czynnościach i w pracy, wózki, protezy, pomoce adaptujące sprzęt komputerowy, urządzenia przystosowujące przestrzeń w domu i przestrzeń publiczną. Zwiedzający testowali sprzęt i porównywali produkty proponowane przez firmy.




Zobacz więcej zdjęć


Było sobie serce

W ramach VII edycji ogólnopolskiej kampanii "Wygraj z zawałem" na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie można było wykonać bezpłatne badania pod kątem zagrożenia chorobą niedokrwienną serca. Wykonywano badania stężenia glukozy i poziomu cholesterolu we krwi, ciśnienia tętniczego, EKG serca i mierzono wskaźnik masy ciała (BMI). A najodważniejsi mogli wejść do serca i obejrzeć je od środka... - organizator akcji, Servier, rozstawił pod pomnikiem Kopernika kilkunastometrową konstrukcję przestrzenną, objaśniającą budowę tego narządu.


Zobacz więcej zdjęć

... ciąg dalszy na następnej stronie. Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Data utworzenia dokumentu: 2005-02-28, 15.47

Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji