Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pierwsze urodziny Fundacji Podaj Dalej

09.03.2005

Jacek Wójcicki, gwiazda Piwnicy Pod Baranam, Barbara Melzer - wokalistka teatrów warszawskich Studio Buffo oraz Komedia (główna rola w musicalu Chicago), Szymon Bobrowski - aktor teatralny i filmowy oraz Kabaret "Słuchajcie" nagradzany wielokrotnie na imprezach kabaretowych w Polsce, chwalony przez Piotra Bałtroczyka, wystąpią w GDK Oskard w Koninie 21 marca 2005 o godzinie 19.00 i uświetnią swoją obecnością pierwsze urodziny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Koncert reżyseruje i poprowadzi - Karol Myszel.

Mija właśnie rok aktywnej działalności Fundacji. Spośród wielu organizacji pozarządowych wyróżnia nas to, że Fundację tworzą nie tylko sprawni, ale również niepełnosprawni Wolontariusze - Grupa Pierwszego Kontaktu. Młodzi Ludzie na wózkach pracują na rzecz osób po wypadkach, które niedawno straciły sprawność i w jednej chwili zawalił im się cały świat. Odwiedzają ich w szpitalu, dzielą się doświadczeniami, potrafią słuchać i pomóc ludziom, bo sami kiedyś przez to przeszli. Odwiedzają swoich podopiecznych w domach, podpowiadają, jak dostosować mieszkanie i radzić sobie z czynnościami codziennymi po utracie sprawności. Z czasem wyciągają swoich podopiecznych z domów, namawiają do uprawiania sportów, organizują zajęcia aktywnej rehabilitacji.

To tylko jedna z naszych działalności, a opisuję ją dlatego, że dochód z tegorocznego Koncertu przeznaczymy właśnie na rozwój aktywnej rehabilitacji i szkolenia młodych niepełnosprawnych Wolontariuszy, aby mogli jeszcze bardziej profesjonalnie pomagać ofiarom wypadków losowych i komunikacyjnych.

Bilety na koncert można wcześniej rezerwować w GDK OSKARD w Koninie, pod numerami telefonów: 242 38 49; 242 3940; 242 1533. Kupując bilet i biorąc udział w aukcji podczas Koncertu, będą Państwo mieli swój wkład w pracę Grupy Pierwszego Kontaktu oraz rozwój aktywnej rehabilitacji.

Autor: Zuzanna Janaszek-Maciaszek

Organizator: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
ul. 11 Listopada 7a, 62-510 KONIN,
tel. 0 63 211 22 19
www.podajdalej.lm.pl
e-mail: fundacja@podajdalej.lm.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas