Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zakupy z internetu prosto do domu

18.03.2005

Bez wychodzenia z domu można kupić już prawie wszystko, co jest człowiekowi potrzebne do życia. Cały asortyment artykułów spożywczych, środki do utrzymania czystości, a także meble i wyposażenie mieszkalne oraz sprzęt AGD i RTV.

Szkoda tylko, że oferta kupowania w sieci dotyczy - jak na razie - tylko dwóch miast w Polsce. Warszawy i Poznania, chociaż teoretycznie zamówienia mogą pochodzić z całego kraju.

Warszawa, w propozycji robienia zakupów za pośrednictwem strony internetowej - była pierwsza. Wystosował ją do klientów E.Leclerc na swojej witrynie: www.hipernet24.pl, podając równocześnie swój serwis w wersji tekstowej, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób niewidzących. Na stronie zamieszczono informacje o pełnym asortymencie sklepu w postaci zdjęć i opisów poszczególnych produktów oraz o ich cenach.

Odpłatność za usługę uzależniona jest od ciężaru przesyłki oraz miejsca zamieszkania kupującego. Przewidziane są dodatkowe opłaty w przypadku dostawy w godzinach nocnych (od 21.30) oraz w niedziele i święta. Po złożeniu zamówienia, klient jest informowany, jaki będzie koszt dostarczenia jego zakupów.
W Warszawie realizacja zamówienia trwa od 1,5 do 3 godzin. W pozostałych przypadkach, zakupy dostarczane są w ciągu 24 godzin.

Podobna, ale szersza możliwość kupowania przez Internet pojawiła się w Poznaniu i w jego okolicach. Witryna pod adresem: www.republika.pl/dostawa_do_domu dotyczy oferty towarowej wszystkich marketów w Poznaniu. Znajdziemy tutaj linki do następujących sprzedawców:

Real: www.real.pl/ - oferuje asortyment około 45 000 artykułów.
 
Tesco: www.tesco.pl/ - sieć brytyjskiego inwestora handlowego, posiadającego 47 sklepów w Polsce.

I 31 supermarketów SAVIA. Jak podaje Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych firma w roku 2002 uplasowała się na trzecim miejscu listy zagranicznych inwestorów, a także została uznana za "Najlepszą firmą roku 2003".

Makro: www.makro.pl - to hurtownia dla przedsiębiorców i ludzi biznesu, oferująca produkty po najniższych cenach.
 
IKEA: www.ikea.com/ms/pl_PL/ - z szeroką ofertą ładnych i funkcjonalnych mebli, o cenach dostosowanych do różnych możliwości finansowych klientów.

Wybrany hipermarket i listę z zamówieniem można złożyć na przygotowanym formularzu lub pocztą internetową, czy pod numerem telefonu organizatora tej formy sprzedaży: 506-043-220. Robiąc zamówienie, musimy podać swoje dane personalne, adres dostawy i numer telefonu stacjonarnego, który zostanie przez dostawcę zweryfikowany.

Koszt dostawy zakupów dokonanych za kwotę do 300 zł w jednym sklepie wynosi 30 zł. Poza miastem do sumy doliczana jest stawka dojazdu (1 zł za km). Za dostarczenie do domu zakupów wykonanych za kwotę powyżej 300 zł - zapłacimy 50 zł. Płacimy za nie przy odbiorze.

W ślady E.Leclerc poszedł Supermarket "Piotr i Paweł", otwierając sklepy w sieci na mieszkańców Warszawy i Poznania. Siedziby stałe mieszczą się w Warszawie w Centrum Handlowym BLUE CITY przy Al. Jerozolimskich 179 oraz w Centrum Handlowym "Piotr i Paweł" w Poznaniu przy ulicy Promienistej 160. Zakupy internetowe możemy robić po adresem: www.piotripawel.pl/e-zakupy/  Wybór towarów jest okazały. Zamówiony towar może zostać dowieziony do domu, firmy lub może być odebrany osobiście w sklepie stacjonarnym. Zamówienia na zakupy możemy także składać za pomocą faksu lub telefonicznie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej sklepu.

UWAGA! Kupowanie w sieci jest bardzo wygodne i atrakcyjne, ale ciągle jeszcze dla "przeciętnego, niepełnosprawnego Kowalskiego" wydaje się mało dostępne. Pojawiła się jednak taka możliwość, z której możemy - choćby doraźnie - korzystać np. w czasie dłuższej choroby, w okresie zimowym, kiedy wychodzenie z domu wiąże się z wieloma problemami. Redakcja portalu uważa, że jeśli tylko możecie, powinniście zakupy robić samodzielnie, ponieważ hipermarkety są obiektami z reguły przygotowanymi dla niepełnosprawnych klientów, ale w razie czego pamiętajcie o innej, wygodnej możliwości.

Więcej informacji:
www.hipernet24.pl
www.republika.pl/dostawa_do_domu
W Warszawie tel.: 0*22 512 87 01
W Poznaniu kom..: 506-043-220

Autor: j.g.
Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy masz już nową kartę parkingową dla osoby z niepełnosprawnością, uprawniającą m.in do parkowania na "kopertach"?

Biuletyn