Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Minister Paweł Wdówik dementuje informacje o planach niekorzystnych zmian dot. świadczenia pielęgnacyjnego

19.11.2020
Autor: oprac. tp, fot. archiwum
Popiersie Pawła Wdówika w garniturze i pod krawatem

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, zgodnie z którymi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej miałoby pracować nad niekorzystnymi zmianami dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością. Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, dementuje te doniesienia. Poniżej publikujemy oświadczenie ministra w całości, opublikowane przez niego na Facebooku.

„Szanowni Państwo,

w związku z tym, że pojawiło się mnóstwo nieprawdziwych informacji na temat rzekomych prac w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej dotyczących zmian w świadczeniu pielęgnacyjnym, chcę poinformować, że:

 1. Nie są prowadzone żadne działania mające na celu wprowadzenie niekorzystnych zmian w obecnym kształcie świadczenia.
 2. Ministerstwo nie zamierza obniżać świadczenia, nie zamierza też rezygnować z jego waloryzacji.

Wiemy, jak trudna jest sytuacja opiekunów osób wymagających stałego wsparcia i dążymy do maksymalnego jej polepszenia. Wszystkie pogłoski o próbach odebrania lub zmniejszenia dotychczasowej pomocy są nieprawdziwe.

Paweł Wdówik,

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych”


W najbliższych dniach postaramy się przekazać kolejne informacje na ten temat.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • oszuści
  Zbyszek
  26.11.2020, 22:57
  te świadczenie podwyżki robicie, a czemu nie pomyślicie o zasiłku pielęgnacyjnym w kwocie 1000 zł zamiast 215 aby ludzie mogli lekarstwa wykupić
  odpowiedz na komentarz
 • Do Pawła Wdówika
  Mistrz
  21.11.2020, 06:41
  A kiedy zrównanie zasiłków opiekunów dzieci i dorosłych niepełnosprawnych ? Przecież to proste jedno zdanie w ustawie - "dzieci oraz dorosłych osób niepełnosprawnych wymagających stałej lub długotrwałej opieki". Trzeba do tego wieloletniego projektu ? Chłopie, ogarnij się wreszcie i zacznij działać, zamiast dementować ! Poza tym gdzie bony w wysokości takiego zasiłku dla osób wymagających opieki bez rodziny ? Te osoby same wybiorą opiekuna. Nawet te z rodziną, często wybrałyby np. sąsiada. Działaj zamiast wypowiadać się w godzinach pracy za grubą kasę.
  odpowiedz na komentarz
 • do jak zwykle plotki
  osoba
  20.11.2020, 15:31
  Do tego mądrego jak zwykle plotki,czy wiesz, że tylko dzięki ówczesnemu premierowi panu Donaldowi Tuskowi ludzie opiekującymi się osobami niepełnosprawnymi mają dzis ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE w takiej kwocie i jest waloryzowane ,może o tym nie wierz ?
  odpowiedz na komentarz
 • 500+
  Jacek
  20.11.2020, 14:28
  A kiedy będzie wreszcie waloryzacja dodatku dla osób niesamodzielnych tzw. 500+?
  odpowiedz na komentarz
 • Nie wierzę PIS
  Arnold
  20.11.2020, 11:33
  Trzeba Ich pilnowac
  odpowiedz na komentarz
 • Kiedy konkrety?
  Piko88
  20.11.2020, 10:32
  Wszyscy czekamy, żyjemy w niepewności.
  odpowiedz na komentarz
 • Jak zwykle plotki
  Ewa
  20.11.2020, 00:59
  Niepełnosprawni zawsze szukają dziury w całym i roznoszą na fb nieprawdziwe informacje. Potem narzekają. Niech sobie przypomną co było za ich pupilków z PO jeszcze kilka lat temu. W Polsce aktywnych zawodowo OzN jest zaledwie 28%, większość rości sobie różne sprawy nie podejmują aktywności wymyślając maksymalne ilości powodów, aby do pracy nie iść. Kto nie może to nie może, ale osiągnąć wskaźnik drugie 28% to raczej bez zmiany mentalności i przepisów wszystkich stron, to niemożliwe. Więc jakieś plotki pociotki, to tylko w wykonaniu OzN roszczeniowców siejących zamęt w imieniu opozycji.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas