Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Weź udział w drugiej części konsultacji zmian na rzecz edukacji włączającej

24.11.2020
Autor: oprac. ag, fot. pixabay.com
Źródło: gov.pl
uczeń siedzi w ławce i rysuje

Do 30 listopada trwa druga runda spotkań konsultacyjnych w projekcie pn. „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce”. Podczas konsultacji zostanie omówiony drugi projekt założeń zmian legislacyjnych, których celem jest podniesienie jakości kształcenia dzieci i uczniów z niepełnosprawnością.

Celem projektu jest przygotowanie zmian prawnych, umożliwiających wdrożenie założeń edukacji włączającej w codziennym funkcjonowaniu przedszkoli i szkół, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania danego ucznia.

Spotkania konsultacyjne 

Aby wziąć udział w konsultacji należy wypełnić ankietę on-line, za pośrednictwem której można wyrazić swoje zdanie na temat edukacji włączającej.

Zebrane informacji przyczynią się do stworzenia finalnej wersji projektu założeń – będzie dostępna w pierwszej połowie 2021 roku.

Konsultacje części pierwszej projektu

Pierwsza część projektu o edukacji włączającej zaowocowała rekomendacjami i wstępną wersją projektu założeń. Następnie odbyły się konsultacje na trzech spotkaniach wojewódzkich w lutym 2020 r. Efektem prac było opracowanie drugiej wersji projektu założeń, która obecnie jest konsultowana.

„Zmiany legislacyjne w drugim projekcie założeń są ukierunkowane na podniesienie jakości kształcenia wszystkich dzieci i uczniów z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych. Będę one omawiane podczas dziewięciu spotkań regionalnych i konsultacje on-line” – czytamy na stronie internetowej gov.pl, gdzie znajduje się więcej informacji na temat projektu „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce”.


Projekt „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce” realizuje Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Europejską Agencją do spraw Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej w ramach Programu Wsparcie Reform Strukturalnych Komisji Europejskiej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas