Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przedłużony termin składania wniosków do programu opieki wytchnieniowej i asystenta osobistego

29.12.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
rozłożony kalendarz książkowy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedłużyło terminy składania wniosków przez gminy i powiaty do programu „Opieka wytchnieniowa” i „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” w edycji na 2021 r. 

Obecnie gminy i powiaty mogą wnioskować o środki w ramach tych programów do 8 stycznia 2021 r. (pierwotnie był to termin 31 grudnia 2020 r.). Wnioski składają one w tym terminie do właściwego wojewody.

Procedura i terminy

Wojewoda przygotowuje i przekazuje wnioski na środki finansowe z listą rekomendowanych wniosków do resortu rodziny do 29 stycznia 2021. 

Minister Rodziny i Polityki Społecznej dokona ostatecznej weryfikacji i zatwierdzenia wniosków do 12 lutego 2021 r. 

Budżet programu „Opieka wytchnieniowa” na 2021 r. to 50 mln zł z Funduszu Solidarnościowego, a programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” to 80 mln zł z Funduszu Solidarnościowego.
 

Przeczytaj także „Opieka wytchnieniowa. Jak skorzystać z programu?”. 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Cieple posiłki dla niepełnosprawnych dzieci
    niepelnosprawny
    29.12.2020, 18:25
    Niech ministerstwo rodziny umożliwi dzieciom z zespołem Downa otrzymanie ciepłych posiłków bez kryterium dochodowego.Utrzymonie dziecka niepełnosprawnego jest znacznie kosztowniejsze niż 3 dzieci zdrowych.Rodziny z osobami niepełnosprawnymi nie powinny podlegać k tyterium dochodowemu ponieważ znaczna czesc dochodow tych rodzin przeznaczona jest na leki i utrzymanie samochodu, który dla niepelnosprawnego nie jest luksusem lecz koniecznością.Precz z kryterium dochodowym dla niepelnosprawnych!
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas