Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ulgi dla osób niepełnosprawnych parkujących w strefie płatnego parkowania w Krakowie

16.09.2005

Bezpłatnie tylko na „kopertach” dla posiadaczy karty parkingowej. W całej Strefie Płatnego Parkowania można parkować bezpłatnie z kartą abonamentową typu „N”.

Informacja ze strony internetowej Biura SPP w Krakowie: „Zgodnie z uchwałą Nr XXI/229/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 lipca 2011 r. (z późniejszymi zmianami) karta parkingowa osoby niepełnosprawnej uprawnia do bezpłatnego parkowania wyłącznie w miejscach specjalnie wydzielonych i przeznaczonych dla tych osób (tzw. „kopertach"). W związku z faktem, iż karta parkingowa nie zwalnia osób niepełnosprawnych z opłaty za parkowanie w SPP na terenie miasta Krakowa, oznacza to, że za postój w innych miejscach w strefie osoby niepełnosprawne zobowiązane są uiszczać stosowne opłaty, z uwzględnieniem możliwości wykupienia zniżkowego abonamentu osoby niepełnosprawnej (typu N za 2,50 zł/m-c). Abonament postojowy osoby niepełnosprawnej typu „N” wydawany jest wyłącznie dla jednego pojazdu (…). Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie.”

Więcej informacji na temat uprawnień osób z niepełnosprawnością w Strefie Płatnego Parkowania na stronie Biura Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie.

AKTUALIZACJA: 14.07.2016

Komentarz

  • Poprawcie się
    JA
    14.07.2016, 11:50
    Jak na serwis informujący to macie ciutkę nieaktualne wiadomości. Na Retoryka w Krakowie nie ma Biura Strefy Parkowania. Podane numery telefonów są NIEAKTUALNE

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy w budynku, w którym mieszkasz, przydałaby się winda?

Biuletyn

Wspierają nas