Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PFRON: już niemal 1800 osób złożyło przez internet wniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego

13.01.2021
Autor: inf. prasowa, fot. sxc.hu
Źródło: SOW PFRON
Ręce kobiety piszącej na klawiaturze

Od 1 stycznia 2021 r. do Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW) trafiło już 1780 wniosków o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego. Fundusz zachęca do skorzystania z tej formy zgłoszeń.

„Od 1 stycznia 2021 r. zapraszamy do aplikowania on-line w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych – czytamy na stronie SOW. – Pełen proces będzie realizowany elektronicznie, uwzględniliśmy też udział Organizatorów Turnusów jako Użytkowników Systemu. Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy”.

PFRON podkreśla, że dzięki SOW aplikowanie o środki Funduszu jest możliwe bez wychodzenia z domu, co istotne zwłaszcza w dobie pandemii, a także o każdej porze – niezależnie od godzin pracy urzędów.

„Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie i wysiłek podejmowany w celu udzielania wsparcia, szczególnie w okresie pandemii, przełoży się na realną i skuteczną pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują – czytamy na stronie SOW. – Użytkownicy, którzy aplikowali o środki PFRON za pomocą Systemu SOW, już doceniają pozytywny wpływ aplikacji na proces bezpiecznego obiegu dokumentów bez narażania swojego zdrowia. Od początku 2020 roku 380 powiatów w całej Polsce, poprzez jednostki takie jak PCPR, MOPS, MOPR i inne, czynnie wykorzystuje SOW do obsługi dofinansowań, czego dowodem jest ponad 242 tys. zarejestrowanych w Systemie wniosków oraz liczba ponad 125 tys. zarejestrowanych Użytkowników”.

Komplet materiałów

W związku z uruchomieniem nowych funkcjonalności w Systemie SOW, dla wnioskodawców, realizatorów i organizatorów turnusów rehabilitacyjnych przygotowano komplet materiałów pomocniczych:

 1. nowa sekcja „Turnusy rehabilitacyjne” na portalu edukacyjno-informacyjnym;
 2. materiały informacyjne i filmowe dostępne na platformie e-learningowej, w tym nowy kurs przeznaczony dla organizatorów turnusów;
 3. filmy instruktażowo-informacyjne na portalu edukacyjno-informacyjnym:

Szczegółowe informacje uzyskać można na portalu edukacyjno-informacyjnym, platformie e-learningowej oraz na infolinii SOW pod numerem: 800 889 777 (czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-17:00).

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć w Systemie SOW.

Instrukcja filmowa:

Transkrypcja instrukcji filmowej [doc, 654 kB]

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Szczegóły
  Mistrz
  14.01.2021, 13:14
  Brak jest szczegółów dotyczących wniosków. Czy np. trzeba załączyć skierowanie lekarza na turnus ? Do tej pory ktoś bez mózgu wymyślił, że musi być dostarczane skierowanie (w styczniu), które jest ważne 3 miesiące. Czyli przy planowanym wyjeździe np. w sierpniu, trzeba było znów prosić lekarza o wystawienie kolejnego skierowania. Bzdura totalna i nie szanowanie osób niepełnosprawnych. Czy to się wreszcie zmieniło ?
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy doświadczasz przemocy z powodu niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas