Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Schody już wychodzą z mody

19.10.2005

"Schody już wychodzą z mody" - Informacja prasowa

W ramach kampanii "Schody już wychodzą z mody" 19 października 2005 ruszyła akcja pod hasłem NAJEMCO PŁAĆ MNIEJ prowadzona wspólnie przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Na ulicach stolicy pojawiło się 10-cioro przeszkolonych niepełnosprawnych kolporterów, którzy przekonywać będą najemców miejskich lokali użytkowych, by dostosowywali swoje sklepy lub punkty usługowe do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Warszawa jest pierwszym miastem, w którym podjęto uchwałę, która stwarza możliwość obniżenia stawek czynszu dla najemców lokali miejskich, jeśli przystosują oni lokal do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak wielu najemców w Warszawie wciąż nie wie o takiej możliwości.

"Mam już dosyć tego, że nie mogę z moimi znajomymi na wózkach wejść do kawiarni czy zrobić zakupów w osiedlowym sklepie. A wszystko przez schody i wąskie drzwi. Dlatego osobiście będę zachęcał najemców lokali w Warszawie, by likwidowali bariery architektoniczne, bo dzięki temu zyskają nowych klientów " - powiedział dziennikarzom jeden z kolporterów akcji.

Od 19 października dziesięcioro osób niepełnosprawnych odwiedzi niemal 9 000 najemców sklepików, punktów gastronomicznych i usługowych, aby wręczyć im ulotkę informującą o możliwości uzyskania okresowego obniżenia czynszu w przypadku dostosowania lokalu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tekst ulotki szczegółowo informuje zainteresowaną osobę, co zrobić i gdzie się udać, aby skorzystać z możliwości obniżenia czynszu.

Podstawą prawną takich odliczeń jest uchwała z dnia 28 października 2004 r. Nr XXXIX/921/2004 Rady miasta stołecznego Warszawy w sprawie najmu i dzierżawy lokali użytkowych w domach wielolokalowych.

Osoby roznoszące ulotki rozpoznawalne będą po charakterystycznych zielonych czapeczkach, czarnych torbach z logo kampanii "Schody już wychodzą z mody". Będą posiadały identyfikatory z pieczątką Urzędu Miasta.

Akcja roznoszenia ulotek przez osoby niepełnosprawne potrwa miesiąc i jest prowadzona w ramach programu "Warszawa bez barier", który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w 1996 r.Opracowanie: redakcja
Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas