Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Chcesz złożyć wniosek o dofinansowanie z PFRON? Nie musisz mieć profilu zaufanego!

20.01.2021
Autor: Mateusz Różański, fot.
Źródło: portal-sow.pfron.org.pl
Logo PFRON. Podparty kwitnący kwiatek, obok napis: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Chcesz pozyskać pieniądze na likwidację barier lub dofinansowanie wózka lub skutera? A może chcesz skorzystać ze wsparcia dla studentów z niepełnosprawnością? Możesz to zrobić za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia (SOW) PFRON. Co więcej, możesz to zrobić za pomocą tymczasowego profilu zaufanego. Uzyskasz go bez wychodzenia z domu!

Tymczasowy profil zaufany może być używany w systemie SOW do podpisywania wniosków przez 3 miesiące, a gdy straci ważność możesz założyć zwykły profil zaufany. Tymczasowy profil zaufany może zostać przedłużony automatycznie, jeśli nadal będą obowiązywać ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Co jest potrzebne?

  • Ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.
  • Urządzenie z dostępem do internetu, wyposażone w kamerę i mikrofon. Może to być tablet, telefon, komputer stacjonarny lub laptop. Na tym urządzeniu musi działać aplikacja do rozmowy wideo, tj. Microsoft Teams (dostępna za darmo).

Zakładanie tymczasowego profilu zaufanego odbywa się na stronie mój.gov.pl.

Turnusy i dofinansowanie sprzętu

Od początku roku trwa nabór wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. O to wszystko można aplikować online w Systemie SOW, korzystając z podpisu elektronicznego, profilu zaufanego lub właśnie tymczasowego profilu zaufanego.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas