Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Powstał portal wsparcia dla AA z niepełnosprawnością słuchu i Głuchych

20.01.2021
Autor: oprac. ag, fot. scren strony głównej portalu
strona główna portalu dla AA

Spotkania dla osób niesłyszących i niedosłyszących, borykających się z uzależnieniem od alkoholu są dostępne online w polskim języki migowym, a potrzebne informacje, które mogą być wsparciem dla AA znajdują się na nowym portalu glusi-aa.pl.

W 2020 roku z inicjatywy kilku anonimowych alkoholików z kilku regionów Polski powstał Zespół ds. Osób g/Głuchych i Słabosłyszących, którego celem jest wspieranie i zwiększenie dostępności spotkań Anonimowych Alkoholików (AA).

„Niesłyszący oraz słabosłyszący alkoholicy potrzebują pomocy Wspólnoty AA, aby trzeźwieć i aby czuć się pełnoprawnymi członkami AA. Uważamy, że obowiązkiem AA jest pomóc każdemu alkoholikowi, który cierpi w uzyskaniu dostępu do Programu 12 Kroków. Głusi alkoholicy nie mają tego dostępu bez tłumaczy, nie stać ich również na regularne, samodzielne opłacanie tłumaczenia na naszych mityngach. Chcemy również wspierać grupy AA w ich wspólnym celu jakim jest niesienie posłania do alkoholików specjalnych potrzeb” – czytamy na nowej stronie internetowej Zespołu.

Co znajdziesz na portalu?

Na portalu głusi-aa.pl znajdziesz informacje w formie filmików w polskim języku migowym na temat: Anonimowych Alkoholików, czym jest uzależnienie od alkoholu, wyjaśnienie założeń Programu 12 Kroków. Możesz również poznać historie innych osób AA, będziesz mieć dostęp do kalendarza spotkań AA oraz do małej „biblioteczki”.

Wejdź i sprawdź: głusi-aa.pl.

Komentarz

  • hahaha
    Zenonek
    20.01.2021, 21:23
    to ON ma problem z alkoholem? To ciekawe niby mała renta i kasy nie mają a na alko zawsze się znajdzie . Hahaha

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas