Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zakończyła się V edycja Funduszu Pierwszy Krok

12.12.2005

Komisja przyznająca pomoc ze środków Funduszu Pierwszy Krok, zdecydowała, iż wsparcie w ramach V edycji Funduszu otrzymają 2 osoby. Pomoc została im przyznana na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wózka do aktywnej rehabilitacji. Obydwie osoby to ofiary nieszczęśliwych skoków do wody.

Obaj wnioskodawcy uczą się. Jeden z nich to przyszłoroczny maturzysta, drugi wnioskodawca rozpoczął w październiku 2005 r. studia wyższe.

Żywimy przekonanie, że przyznana pomoc wspomoże ich aktywność i ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Darczyńcami tej edycji są: Bank BISE oraz Fundacja Sue Ryder.

Fundusz Pierwszy Krok
Środki Funduszu przeznaczone są dla osób, które stały się niepełnosprawne w wyniku wypadku drogowego lub skoku do wody. Uzyskana pomoc ma służyć zwiększeniu samodzielności i aktywności tych młodych osób, które doznały uszkodzenia kręgosłupa.
W ramach Funduszu można się ubiegać o dofinansowanie m.in. na zakupu sprzętu komputerowego, oprogramowania, szkolenie lub kurs, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, specjalistycznego oprzyrządowania, likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu wnioskodawcy.
Fundusz "Pierwszy krok" utworzony został na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Fundacją Sue Ryder oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji. Celem Funduszu jest ułatwienie "pierwszego kroku" w powrocie do aktywnego życia osobom niepełnosprawnym.

Fundusz Pierwszy Krok

Autor: Kamila Jesionek
Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas