Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przyjazne studia

10.12.2012
Autor: Kamil Buczek

Razem z moimi przyjaciółmi stworzyliśmy portal PrzyjazneStudia.pl.  Pragniemy w ten sposób zbudować pierwszą w Polsce bazę uczelni wyższych naprawdę przyjaznych osobom niepełnosprawnym.

Portal ma ułatwić osobom niepełnosprawnym znalezienie najbardziej odpowiedniej dla nich szkoły wyższej, a także zachęcić je do podjęcia studiów i pokazać, że mimo niepełnosprawności można zdobyć dobry zawód i w przyszłości wieść udane życie. Na łamach portalu będą także zamieszczane historie ludzi, którym się to udało.

Pragnę dodać, iż sam jestem taką osobą. W roku 2006 ukończyłem studia na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach z tytułem magistra na kierunku informatyka. Poruszam się na wózku i choruję na dystrofię mięśniową. Sam wiem, jak ciężko jest uwierzyć w siebie oraz jak ciężko jest znaleźć odpowiednią uczelnię, która stworzy osobie takiej jak ja odpowiednie warunki (brak barier architektonicznych, zakwaterowanie, opieka). Zaraz po studiach podjąłem pracę i dziś jestem szczęśliwym człowiekiem. Z racji tego, że mi się udało, chciałbym pomóc innym.

Wysłaliśmy zaproszenia do współpracy ponad 200 szkołom wyższym; na razie zarejestrowało się 9, ale będą kolejne. Jesteśmy o tym przekonani.

Pragniemy tym listem zareklamować się  na łamach portalu Integracji, aby osoby najbardziej zainteresowane zaglądały na naszą stronę i dzieliły się własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Sprawę dobrego, przyjaznego wykształcenia proponujemy wziąć w swoje ręce.

Zapraszamy na stronę www.przyjaznestudia.pl i do kontaktu telefonicznego: 503 052 188. Można także pisać do nas na adres e-mail: cc@przyjaznestudia.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas