Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jakie zmiany w trybie nauki od 1 lutego? Jest rozporządzenie MEiN

29.01.2021
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pexels.com
Źródło: gov.pl
Chłopiec ok. 12-letni z rudymi włosami siedzi przy stole leży zeszyt i klawiatura a on pryska sobie ręce płynem dezynfekującym

Od 1 lutego uczniowie klas IV-VIII m.in. ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych do 14 lutego nadal będą uczyć się zdalnie. Od 1 lutego dyrektor szkoły nadal będzie miał obowiązek organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla uczniów klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą uczyć się w domu.

1 lutego wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, regulujące te kwestie.

Przedszkola i uczniowie klas I-III nadal od 1 lutego będą uczyć się stacjonarnie, a pozostali zdalnie.

Placówki, które prowadzą kształcenie zawodowe, mogą je realizować praktycznie z zachowaniem reżimu sanitarnego i odpowiedniej organizacji.

Nauka w szkołach i placówkach specjalnych

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, również tych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i podmiotach leczniczych oraz jednostkach pomocy społecznej realizują naukę stacjonarnie.

W sprawie uczniów starszych z klas IV-VIII szkół specjalnych oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych, także tych działających w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, podmiotach leczniczych, jednostkach pomocy społecznej, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych dyrektorzy zadecydują o trybie nauczania.

Ograniczenie funkcjonowania, jak dotąd, nie będzie dotyczyło szkół podstawowych specjalnych i szkół ponadpodstawowych specjalnych, które działają w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii ze względu na ich specyfikę.

Więcej informacji na stronie MEiN. 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas